• Главная
  • Підвищення вартості проїзду в Чернігові: громадські слухання, без громади
09:07, 18 сентября

Підвищення вартості проїзду в Чернігові: громадські слухання, без громади

Публічне обговорення під час якого представники транспортної інфраструктури Чернігова мали обговорити з містянами підвищення вартості проїзду в громадському транспорті відбулося вчора в тролейбусному управлінні. Однак, незважаючи на те, що про обговорення на яке міг потрапити кожен охочий було сповіщено в усіх доступних містянам джерелах – у тому числі на різноманітних платформах соціальних мереж, прийшли на нього майже виключно працівники ЧТУ та журналісти.

На публічних слуханнях начальник управління транспорту міськради Олександр Рижий доповів, що пропозиція про підвищення вартості проїзду на електротранспорті до 8 гривень з’явилася в громадському просторі ще 16 серпня. Однак, за цей час, а ні пропозицій, а ні зауважень не від кого не надійшло. Він розповів, що з часу останнього підвищення, яке відбулося наприкінці 2018 року, ціни на електроенергію та мінімальна зарплата суттєво зросли. А саме вони і є основною складовою закладеною в тариф.

Тариф має встановити 8 гривень готівкою, 6 гривень карткою і 3 гривні для учнів. Чому такі ціни? 80% вартості тарифу – це зарплата працівників та вартість електроенергії. В 2018 році мінімальна зарплата була 3700 гривень, а зараз 6000. Електроенергія коштувала 2 гривні 83 копійки за кіловат, а зараз 4 гривні 52 копійки й має тенденцію зростати більше, - розповів Олександр Рижий.

Він наголосив, що у підвищення тарифу мова про прибуток ЧТУ не йде, адже підвищення вартості достатньо лише для покриття витрат. Як би ж мова йшла про прибуток, то за одну поїздку громадяни мали б сплачувати від 12 до 15 гривень.

Середня вартість проїзду на електротранспорті в Україні нині складає 8 гривень. В цілому ряді міст вартість уже більше – 10 гривень. Проте у деяких лишилося і 6.

Враховуючи, що жодних зауважень від присутніх на публічних зборах не було, офіційно містяни нічого проти підвищення тарифу не мають. Тож, процес піде далі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ЧТУ #тарифи #підвищення вартості проїзду
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...