• Главная
  • Бюджет участі в Чернігові: хто перемагає і як на результати впливає шкільний адмінресурс
10:41, 21 сентября

Бюджет участі в Чернігові: хто перемагає і як на результати впливає шкільний адмінресурс

Майже тиждень – від 15 вересня – у Чернігові триває голосування за проєкти в рамках Бюджету участі. Ті ініціативи, які підтримає найбільша кількість чернігівців, будуть реалізовані у 2021 році.

Що таке бюджет участі

Бюджет участі – інструмент для звичайних жителів, який допомагає втілити у життя власну ідею, яка спрямована не те, аби зробити свій населений пункт кращим. Це можуть бути проєкти щодо транспорту, екології, спорту, озеленення, благоустрою, культури, соціальні ініціативи тощо.

Спочатку потрібно оформити проєкт і подати його до міської ради. Відповідна робоча група у результаті обговорення та голосування може відсіяти ті ідеї, які не відповідають вимогам (вартість реалізації, локалізація у Чернігові та інше), а решту – допустити до голосування.

Наступний етап – голосування усіх бажаючих чернігвців за ті ініціативи, які вони вважають найбільш потрібними. Проєкти-переможці такого голосування отримають фінансування і можуть бути втілені у життя наступного року.

У Чернігові бюджет участі вперше було запроваджено у 2015 році. Наше місто стало тоді одним із перших в Україні, хто реалізував таку можливість.

Яке фінансування передбачене для проєктів, що перемогли

Згідно з Положенням цього року мова йде про 3 % від спеціального фонду міського бюджету. Це – 18 мільйонів гривень. Минулого року був 21 мільйон, оскільки методика розрахунку була дещо іншою.

З цих 18 мільйонів 85 % (15,3 млн) передбачені для так званих великих проєктів – вартістю більше 300 тисяч і до 1,5 мільйони. Решта 15 % (2,7 млн) – на малі проєкти вартістю до 300 тисяч гривень.

Враховуючи, що кошторис переважної більшості проєктів наближається до вищого порогу, то гарантовано фінансування отримають 10 великих ідей та 9 малих. За умови, якщо серед переможців будуть більш економні ініціативи, пощастити може ще кільком наступним за ними.

Як проголосувати за проєкт

Вже кілька років передбачене лише онлайн-голосування. Кожен чернігівець, увійшовши в систему (через банк ID або зареєструвавшись на сайті), може обрати 3 малі та 3 проєкти.

Також на час голосування (з 15 по 30 вересня включно) діють 6 пунктів для голосування. Там також можна проголосувати лише онлайн. Це для тих людей, які не мають комп’ютера або смартфона чи не вміють користуватися такими гаджетами.

У таких пунктах працюють консультанти, які допоможуть з усіма технічними питанням – людині залишиться тільки обрати на екрані ті проєкти, які вона хоче підтримати.

Пункти технічної підтримки голосування розташовані за такими адресами:

• Відділ звернень громадян – вул. Шевченка, 9 (понеділок-п’ятниця з 8:30 до 16:30, обідня перерва з 13:00 до 14:00)

• Департамент соціальної політики – вул. Мазепи, 19, каб. №100 (понеділок-п’ятниця з 9:00 до 16:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00)

• ЦНАП – вул. Рокоссовського, 20а (понеділок-п’ятниця з 9:00 до 16:30, субота з 9:00 до 16:00)

• Філія №8 бібліотеки ім. М. Коцюбинського – вул. Д. Самоквасова, 8, будинок культури на Шерстянці (понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00, субота з 10:00 до 16:00)

• Школа №21 – вул. Гагаріна, 27 лабораторія, кабінет №21(субота з 9:00 до 18:00)

• Професійний будівельний ліцей – пр-т Миру, 247 1-й поверх, вестибюль (субота з 9:00 до 18:00).

Школи перемагають

Наразі після шести з половиною днів голосування станом на 10:00 21 вересня серед лідерів (особливо у великих проєктів) – майже винятково школи та інші комунальні заклади (ті, які підпорядковані міській раді і мають великі можливості з адмінресурсу – не лише серед працівників, але і серед пацієнтів та батьків учнів).

Прохання підтримати шкільний проєкт нерідко супроводжується вимогами зробити скан екрану. Батьки пристають на «пропозицію». І при цьому ігнорують, наприклад, ідею навчання працівників шкіл практичним основам надання домедичної допомоги дітям і підліткам чи встановлення дефібриляторів у багатолюдних місцях. Тобто, спортивний майданчик на території школи – це ми підтримаємо, а навчити вчителя врятувати життя дитині у разі надзвичайної події – то таке…

І вже зовсім дико виглядає включення у список для голосування (і друге місце за підсумками 5,5 днів) проєкту ремонту спортивної зали і медкабінету у школі №33.  По-перше, це – прямий обов’язок директора і міської влади знайти можливість для ремонту. А по-друге, у Положенні про громадський бюджет (він же – бюджет участі) чітко прописано, що не можуть подаватися, а також прийматись до розгляду пропозиції, які «не гарантують вільний та безкоштовний доступ до результатів реалізації пропозиції (проекту)». Навіть без карантинних обмежень потрапити до спортзали чи тим більше медкабінету – це точно не про «вільний доступ». І це правильно – школа не може бути доступною для всіх. Але таке ігнорування норм Положення означає дискредитацію всього інструменту бюджету участі.

Лідери станом на 10:00 вівторка, 21 вересня

Великі проєкти

1. Благоустрій території пологового будинку
2. Ремонт спортзалу і медкабінету (школа №33)
3. Реконструкція спортивного майданчику (школа №32)
4. Обладнання для майстерні – швацтво, гончарство, столярні роботи (школа №3)
5. Облаштування мініфутбольного поля (школа №22)

6. Благоустрій міжбудинкової території на вул. Доценка
7. Групи денного догляду за дітьми та молоддю з інвалідністю
8. Реконструкція шкільного подвір’я (школа №7)
9. Облаштування легкоатлетичного стадіону (біля школи №30)
10. Облаштування спортивного майданчика на Подусівці

Малі проєкти

1. Осучаснення бібліотеки (школа №25)
2. Стерилізація тварин незахищених верств населення
3. Краєзнавчі лекції та екскурсії для дітей учасників АТО
4. Психологічний супровід вразливих груп населення
5. Облаштування дитячого майданчика на розі вулиць Доценка та Пухова

6. Спортивний інвентар для секцій боксу та важкої атлетики
7. Мобільний пункт харчування для безпритульних
8. Еко-контейнери для роздільного збору сміття у різних районах міста (20 штук)
9. Культурно-мистецький проєкт «Театр без меж»
10. Облаштування спортивного майданчика на вулиці Стрілецькій

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#бюджет участі #голосування
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...