• Головна
  • В Україні вводять обов‘язкову вакцинацію. У списку педагоги. Хто ще?
15:48, 22 вересня 2021 р.

В Україні вводять обов‘язкову вакцинацію. У списку педагоги. Хто ще?

В Україні запровадили обов‘язкове профілактичне щеплення проти COVID-19. Зокрема, працівників закладів освіти, працівників міністерств, органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

Про це повідомив міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко на засіданні уряду.

«Зараз в світі є новий ефективний інструмент протидії «ковід». Це вакцинація. Сьогодні пандемія «ковіду» - це пандемія невакцинованих», – заявив міністр.

Також він зазначив, що ті, хто вакцинувалися на перших етапах вакцинальної компанії, вже досягли показників понад 80% охоплення, хоча б одним щепленням. Це медичні працівники, військові ЗСУ, структури міністерства внутрішніх справ, Національна гвардія, рятувальники.

В Україні вводять обов‘язкову вакцинацію. У списку педагоги. Хто ще?, фото-1

«В інших органах державної влади, на жаль, ситуація не така оптимістична. Тому за результатами ранкової урядової наради пропонуємо започаткувати впровадження обов‘язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19», зокрема, для працівників закладів освіти, працівників міністрества та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій», – відзначив міністр.

Як зазначив міністр охорони здоров‘я, статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та/або поширення ними інфекційних хвороб підлягають обов‘язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб.

«Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов‘язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не протирічить конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – додав Ляшко.

Він зазначив, що визначення переліку професій, які мають пройти обов‘язкову вакцинацію, відноситься до повноважень міністерства охорони здоров‘я.

«Прошу на засіданні уряду підтримати відповідний протокольне доручення, що дозволить нам реалізувати цю функцію та зробити ще один ефективний крок у подоланні коронавірусної хвороби», – підсумував свою промову Віктор Ляшко.

В Україні вводять обов‘язкову вакцинацію. У списку педагоги. Хто ще?, фото-2

Як зазначив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль, навчальний процес буде продовжено. Там де вчителі не встигли вакцинуватися, навчання відбуватиметься дистанційно. Садочки, спеціальні заклади освіти та початкові класи працюють в очному режимі.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так. Давно треба було так зробити
26,3%
Ні. Це геноцид вчителів
52,2%
Треба не змушувати, а преміювати тих, хто зробив щеплення
21,5%
#обов‘язкова вакцинація #Віктор Ляшко #МОЗ #пандемія #Денис Шмигаль #педагоги #уряд
Оголошення
live comments feed...