• Главная
  • Історія на вістрі олівця: виставка картин Олександра Бондаря відкрилася в Чернігові
17:12, 24 сентября

Історія на вістрі олівця: виставка картин Олександра Бондаря відкрилася в Чернігові

Виставка історичних ілюстрацій та реконструкцій, відтворених на папері знаним дослідником минувшини Олександром Бондарем, відкрилася у четвер, 23 вересня, в обласному художньому музеї імені Галагана на Валу.

На ній представлено кілька десятків робіт, що відображають маловідомі або ж геть невідомі сторінки історії Чернігова, Любеча, Батурина та інших населених пунктів області.

Деякі малюнки відтворюють дійсність на 90 %, а деякі на 40 або 30 %. Справа у тому, що кількість джерел для кожного з об’єктів різна. Відповідно, про окремі речі можна говорити майже з повною впевненістю, а окремі – лише уявляти і прогнозувати.

Завдання цієї виставки – передати те, чого вже немає. Але люди хочуть знати, яким воно було. Адже людині, що не є професійним істориком, важко уявити об’єкт, що не зберігся до нашого часу лише за його описом. Кожен тут уявить щось своє. Тут, завдяки наполегливій праці істориків та археологів ми можемо бачити, як воно, ймовірно, було колись, – розповів директор музею Олександр Ткач.

У свою чергу Олександр Бондар розповів, що він не професійний митець, а потреба малювати з’явилася радше через необхідність ілюструвати власні наукові статті.

За 15 років з-під його руки вийшло кілька сотень малюнків. Багато з них послужили ілюстраціями наукових робіт, виданих не тільки в Україні, а й за кордоном.

Історія на вістрі олівця: виставка картин Олександра Бондаря відкрилася в Чернігові, фото-1

– Основна ідея – відтворити за допомогою графічного олівця або акварелі чи гуаші те, що не збереглося до наших днів, але те, що хотілося би побачити. Кожній картині передувала наукова робота зі збору матеріалу, яка могла тривати як рік, так і десять років, – зізнається Олександр Бондар.

На виставці можна побачити реконструкцію фортеці на чернігівському Валу – якою вона була у різні роки свого існування, а також – фортеці у Любечі та Батурині. З відносно нещодавнього минулого – концтабір, що існував у Яцевому під час Другої світової війни, завод «Жовтневий молот» зразка 30-х років минулого століття, фабрика з виробництва ґудзиків, яка працювала на місці сучасного видавничого комплексу «Деснянська правда» та багато інших об’єктів.   

Працюватиме виставка близько двох місяців.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#виставка #Бондар #Ткач #художній музей #історія #старовина
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...