• Главная
  • Нові правила отримання інсуліну: як хворим на діабет отримати безкоштовні ліки (ВІДЕО)
16:42, 26 сентября

Нові правила отримання інсуліну: як хворим на діабет отримати безкоштовні ліки (ВІДЕО)

Нові правила отримання інсуліну: як хворим на діабет отримати безкоштовні ліки (ВІДЕО)

Понад тисяча людей, що мають цукровий діабет, а це шоста частина від усіх хворих в Чернігівській області, з першого жовтня зможуть отримати інсулін за новими правилами. Їхні індивідуальні плани лікування ендокринологи вже внесли до електронної системи. Це треба зробити всім, хто потребує інсуліну. Про це розповіла заступниця голови Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко. Повідомляє «Суспільне Чернігів».

Дітей зазвичай інсуліном забезпечують на 100%. З дорослими інакше. Буває так, що, або в аптеці закінчується інсулін, або витрати на нього покривають неповністю, розповіла голова «Товариства сприяння хворим на цукровий діабет» Руслана Скрипник.

Нові правила отримання інсуліну: як хворим на діабет отримати безкоштовні ліки (ВІДЕО), фото-1

– У червні, липні і серпні давали 70% інсуліну. На вересень інсулін дали 100%. Якщо не будуть в повному обсязі давати інсулін, то хворому потрібно докуповувати за власні кошти інсулін чи економити, як це завжди буває. А якщо економити на інсуліні, колоти меншу дозу, тоді у людини погіршується здоров‘я, стан їхній, – зазначила Руслана Скрипник.

Така ситуація склалася, бо вартість інсуліну відшкодовувала частково держава, частково місцевий бюджет. Розподіл грошей по областях був нерівномірним. З 1 жовтня цього року адмініструванням усіх витрат на ці препарати займатиметься Національна служба здоров‘я України, розповіла заступниця голови Тетяна Бойко.

– З жовтня до кінця року на цю програму на всю Україну виділено 660 мільйонів гривень, – каже Тетяна Бойко. – Цього має вистачити, щоб пацієнти могли отримувати ці препарати у повному обсязі. Але, для того щоб ця програма працювала і щоб всім пацієнтам вистачало інсуліну, який їм необхідний, ми запровадили певні правила».

Людині, що має цукровий діабет треба звернутися до ендокринолога. Той повинен розробити індивідуальний план лікуванні і внести його до електронної системи. За цим планом сімейний лікар виписує електронний рецепт, з яким хворий іде до аптеки і там отримує інсулін. Нацслужба здоров‘я компенсує аптеці вартість препарату.

В Чернігівській області 6,5 тисяч людей, які потребують інсуліну. Станом на сьогодні індивідуальні плани лікування лікарі склали для понад тисячі, це шоста частина хворих.

За словами Тетяни Бойко, Чернігівська область одна з областей, де ситуація зі складанням індивідуальних планів лікування, одна з найгірших.

Рецепти виписують на 3-6 місяців. Якщо буде необхідна зміна дозування, хворому треба знову прийти до ендокринолога.

Майже 1,5 тисячі пацієнтів в області для складання плану мають знайти ендокринолога, бо його немає в деяких районних лікарнях, розповіла завідувачка ендокринологічного відділення обласної лікарні Любов Черв‘якова.

Нові правила отримання інсуліну: як хворим на діабет отримати безкоштовні ліки (ВІДЕО), фото-2

– Найпростіший вихід – це звернутися до лікаря ендокринолога опорної районної лікарні, до якої вони територіально відносяться. Але в принципі пацієнт може звернутися і до обласної лікарні, і до будь-якого лікаря-ендокринолога, – каже Любов Черв‘якова.

Інсулін можна буде отримати в будь-якій аптеці, яка укладе з НСЗУ контракт. Нині документи подали близько 10 аптек Чернігівщини. Триває процес контрактування, розповіла Тетяна Бойко. Незабаром подивитися мапу аптек можна буде на сайті Нацслужби.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#інсулін #нові правила #ендокринолог #план лікування
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...