• Главная
  • Дерев’яне мереживо Чернігова: почалися роботи над будинком Сікорського
14:27, 27 сентября

Дерев’яне мереживо Чернігова: почалися роботи над будинком Сікорського

Дерев’яне мереживо Чернігова: почалися роботи над будинком Сікорського

Небайдужі жителі міста, які в рамках громадської ініціативи «Дерев'яне мереживо Чернігова» працюють над збереженням старовинних будинків, розпочали роботу над новим проєктом. Так званий будинок Сікорського знаходиться на вулиці Чернишевського, 16. Тривалий час одна з його частин продавалася. І нові власники, які з'явилися лише два тижні тому, самі звернулися до «Дерев'яного мережива» із проханням допомогти у відновленні візерунків.

Засновник ініціативи Станіслав Іващенко розповів, що роботи над цим будинком планувалися ще три роки тому. Однак, через різні перепони зробити це не вдавалося. Справа зрушила з місця несподівано, коли в однієї з частин будинку з'явилися нові власники.

- Вони самі на нас вийшли, знайшли наш проєкт і написали. Однак, назовні у них виходить лише одне вікно. І вони хотіли прикрасити його сандриком. Однак, невідомо чи був він там від самого початку. Але ми запропонували їм відновити весь фасад. Він же у свою чергу належить іншому власнику. Тож, вони поговорили і з людиною, що там живе і він погодився, - розповів Станіслав Іващенко.

Будинку на Чернишевського 16, близько 120-130 років. Його також називають за іменем першого відомого власника – Франца Сікорського. Відомо, що він був знаним у Чернігові лікарем та приймав пацієнтів у цьому будинку.

Станіслав Іващенко розповів, що кількість та масштаби робіт, які потрібно провести колосальні. Так, крім того аби відносити саме мереживо, велика частина з якого втрачена або пошкоджена, для чого його спочатку потрібно відмалювати та створити вектори.

Нині вже 9-ть з 13-и різних різьблених елементів вже відфотографовані та промальовані. Один з елементів був змальований з двох інших будинків з аналогічними вікнами, адже на будинку Сікорського від нього збереглися лише суцільні уламки. Лишається заміряти та відмалювати ще 4 елементи, але вони знаходяться дуже високо, тому потрібні будуть будівельні риштування.

Небайдужі містяни сподіваються, що після відновлення будинок стане живим нагадуванням про те, що дерев'яні будинки - це не архітектурний непотріб з минулого, а вцілілий історичний скарб, який робить Чернігів привабливим, самобутнім та затишним.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Дерев'яне мереживо #будинок #вул. Чернишевського #пам'ятка #архітектура
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...