• Главная
  • Хліб буде дорожчати. Мер Чернігова дав прогноз щодо цін на продукти
16:41, 28 сентября

Хліб буде дорожчати. Мер Чернігова дав прогноз щодо цін на продукти

Владислав Атрошенко спрогнозував, що осінь 2021 і зима 2021/22 будуть досить складним для українців. В тому числі і через зростання цін на продукти харчування.

Міський голова Чернігова під час ранкової наради у мерії у вівторок, 28 вересня, попередив суспільство, що на людей чекає «непростий рік».

– Тарифи на газ і електроенергію однозначно потягнуть підвищення цін. Відреагує промисловість яка споживає сьогодні газ за ціною 30-31 тисячу гривень. Насамперед – це сушка зерна, вироблення хлібобулочних виробів та інших продуктів, для яких використовують природний газ, – спрогнозував зростання цін Владислав Атрошенко. – Це потягне зростання цін на базові продукти харчування.

Міський голова припустив, що якщо до цього процесу додасться зупинка окремих підприємств в умовах карантину, то це «буде ситуація не з легких у цей осінньо-зимовий період».

– Якщо додамо локдаун з неможливістю працювати і заробляти, з нульовими зарплатами – ми для тисяч людей зробимо економічну ситуацію скрутною, – резюмував міський голова.

Нагадаємо, Владислав Атрошенко є бенефіціаром кількох сільськогосподарських підприємств, що спеціалізуються на вирощування зернових. Крім того, мера Чернігова пов’язують з найбільшим виробників хліба в Україні – ВАТ «Київхліб», в якому Атрошенко у минулому був головою наглядової ради.

Раніше, прогнози щодо подорожчання хлібу зробили голова Комітету економістів України Андрій Новак та , віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Андрій Новак зазначив, що хлібобулочні вироби зростуть у ціні через подорожчання сировини та борошна і зростання цін на енергоносії. За його оцінками подорожчання може скласти до 25 %. Наприклад, буханка хлібу ціною 16 гривень може коштувати 20.

Юрій Дученко додав до цих факторів ще і девальвацію гривні 9через це подорожчало імпортне обладнання) і підняття цін на упаковку та логістичні послуги (доставку). Крім того, він передбачає також зростання цін на кондитерські вироби, через подорожчання борошна, олії та цукру.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ціни на хліб #Атрошенко #прогноз
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...