• Головна
  • Вакцинація в Чернігові: третя доза, щеплення вагітним, мікс вакцин
15:25, 5 жовтня 2021 р.

Вакцинація в Чернігові: третя доза, щеплення вагітним, мікс вакцин

Ще в кінці лютого цього року в Чернігівській області розпочалась вакцинальна кампанія. Спершу щеплювали медиків, правоохоронців, священників, спортсменів і діячів культури. Зараз же вакцинуватись від коронавірусу може кожен бажаючий, ознайомившись із щотижневим графіком роботи різних пунктів щеплення як у Чернігові, так і в області.

Вакцинація в Чернігові: третя доза, щеплення вагітним, мікс вакцин, фото-1


– Наразі рекомендацій МОЗ із приводу вакцинації третьою дозою – немає. В Україні колоти третю дозу ще нікому не рекомендовано, – зазначив пан Тельнов.

Третьому уколу – ні

Із часом у суспільстві виникає низка запитань, на які воно хоче почути кваліфіковану відповідь та отримати певну пораду стосовно COVID-19 і вакцинування. Зокрема, люди, які вакцинувались весною цього року і яким ось-ось буде необхідно робити повторне щеплення. Адже їм казали, що сертифікати про повну вакцинацію проти коронавірусу діятимуть 180 днів.

Так і було до 13 вересня, коли уряд запровадив «жовті» (одна доза) та «зелені» (дві дози) сертифікати. Разом із цим рішення Кабмін продовжив дію дводозних сертифікатів з 180 до 365 днів. Саме тому чернігівцям, які робили вакцину навесні цього року, поки не варто переживати про необхідність повторної вакцинації. На думку головного пульмонолога області Івана Тельнова, вакцинованим двома дозами залишається лише чекати додаткової інформації з цього приводу. Із часом вона обов’язково має надійти від Міністерства охорони здоров’я.

– Екстрена вакцинальна кампанія ще не закінчена, і вона триває. Тим, хто вакцинувався у перших рядах навесні 2021 року, можу порадити лише чекати додаткової інформації щодо подальших дій. Так як COVID-сертифікат діє один рік, то час ще є. Пізніше спеціалісти повідомлять, чи досить двох доз, чи треба буде робити третю або повторну подвійну, – каже пуль монолог.

Мікс дозволяють, але не радять

Чернігівщина наразі йде серед лідерів за темпами вакцинації, але й досі в області є багато людей, які тільки будуть робити собі щеплення першою дозою. Саме їх цікавить наступне питання: «Чи можна вколоти першу дозу вакцини одного виробника, а другу іншого?» За словами Івана Тельнова, із приводу міксування різних вакцин є окремий наказ МОЗ, де все розписано.

– У цьому наказі зазначається, що якщо людині вкололи першу дозу Pfizer, то другу можна робити Moderna, і навпаки. У свою чергу якщо отримав першу дозу AstraZeneka, то другу можна вколоти Pfizer. Вакцину ж Coronavac не дозволяється міксувати з будь-якими іншими вакцинами. Незважаючи на дозвіл взаємозамінювати вищевказані вакцини, лікарі радять вакцинуватись однієї і тією ж вакциною. І лише за гострої необхідності їх можна міксувати. До речі, ефективність щеплення при міксуванні не змінюється, але скажу ще раз, що краще щеплюватись вакциною одного виробника, – підкреслив пан Тельнов.

Вакцинація в Чернігові: третя доза, щеплення вагітним, мікс вакцин, фото-2

Лише відмовки

На завершення хотілося б зруйнувати один із популярних останнім часом міфів про заборону вакцинування для вагітних чи тих, хто планує завагітніти в найближчий час. За нашою інформацією, таким чином деякі вчительки чернігівських шкіл можуть намагатись власне відтермінувати вакцинацію. Головний пульмонолог ж говорить, що це може бути виключно ухилянням від щеплення. Адже вакцина ніяк не шкодить вагітності, а скоріше навіть навпаки.

– Планування вагітності чи сама вагітність не є приводом для відтермінування щеплення проти коронавірусу. Навпаки, якщо ви плануєте вагітність або вже завагітніли, то вам треба якомога скоріше вакцинуватись від COVID-19. Так роблять і в Європі, і в Америці. Тому що коронавірус у вагітних жінок часто набуває важкого перебігу, і це набагато ускладнює стан жінки, – розповів Іван Тельнов.

На цьому поки що все. Наша редакція продовжуватиме слідкувати за ситуацією з вакцинацією в нашому місті та області і за допомогою кваліфікованих експертів буде намагатись відповідати на найбільш актуальні питання з цього приводу.

Будьте здорові!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #вагітні #мікс вакцин #щеплення #третя доза
Оголошення
live comments feed...