
12:04, 8 жовтня 2021 р.
Чим відомий чернігівський нардеп Антон Поляков, якого знайшли мертвим у Києві

33-річний депутат Верховної ради Антон Поляков помер сьогодні, 8 жовтня, у столиці. Поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України з приміткою «Природна смерть».
Згадуємо, чим відомий депутат, якого у 2019 році обрали мешканці Чернігова та сусідніх районів.
Середня освіта і «Підрахуй»
Народився Антон Поляков 11 листопада 1987 року. До 2019 року Антона Полякова знали небагато чернігівців. Він закінчив колегіум № 11 у Чернігові. Освіту не продовжував. Проходив строкову службу у Внутрішніх військах МВС України в Одесі
Потім зайнявся бізнесом. У 2010 році заснував магазин будматеріалів «Підрахуй», який у першу чергу спеціалізувався на торгівлі покриттів для підлоги. Потім з’явився магазин LaminateExpert. Поляков був одним з ініціаторів створення Молодіжного бізнес-клубу в Чернігові.
На початку 2019-го Поляков увійшов до складу Молодіжної ради при Чернігівській міській раді. Також він замінив Сергія Гривка у кріслі голови громадської організації «Український центр протидії злочинності та корупції».
На виборах президента України у 2019 році Антон Поляков був довіреною особою Володимира Зеленського по округу №205 (Деснянський район Чернігова).
Вибори до парламенту
У червні 2019 року Антон Поляков став кандидатом у народні депутати від «Слуги народу» на окрузі №206 (Новозаводський район Чернігова, Чернігівський та Ріпкинський райони).
На фоні діючого нардепа-забудовника Максима Микитася шанси новоспеченого політика експерти оцінювали не надто високо, проте підприємець із середньої освітою переміг.
Антон Поляков зібрав майже третину голосів виборців (32,36 %) та на 9 % обігнав Микитася. Хоча оголошення офіційних результатів затягувалося – опонент вимагав перерахунку.
«Зніми Шапку»
У вересні 2019 року Поляков розігнав інформаційну кампанію проти тодішнього генпрокурора Руслана Рябошапки. Депутат підписував проект постанови про висловлення недовіри генпрокурору і запустив флешмоб #знімиШапку.
Також Антон Поляков заявляв, що генпрокурор отримав хабар від депутата Чернігівської міської ради Івана Бакшуна для перекваліфікування справи про можливу корупцію.
Зрештою Поляков заявив, що один з депутатів який фігурує в «справі Бориса Приходька» «замовив» його кримінальному авторитету з приводу того, «що пан Рябошапка від мене відчуває тиск».
Від «Зе-команди» до Коломойського
Ще на початку роботи Верховної ради нового скликання політологи зазначали: частина нардепів від партії «Слуга народу» – люди олігарха Ігоря Коломойського. Ледь не найчастіше у цьому контексті називалося саме ім’я Антона Полякова.
І хоча сам нардеп зв’язки з колишнім власником Приватбанку спростовував, такі припущення підтверджувалися активною кампанією проти Рябошапки, який не спішив виконувати забаганки Коломойського і голосуванням у Верховній раді – в унісон з «людьми олігарха».
Зрештою у листопаді 2019-го Полякова виключили з фракції «Слуги народу». Головних претензій, за його словами було дві: «голосування у парламенті по ключових рішеннях всупереч фракції» та «злив через телеграм-канал інформації для внутрішнього користування фракції».
У грудні Поляков написав заяву про вихід і з президентської партії. А пізніше у Верховній раді приєднався до групи «За майбутнє», яку називають командою Коломойського у Верховній Раді.
У березні 2020-го року Антон Поляков не голосував за так званий «антиколомойський» закон, який блокував можливість повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам. А у квітні вніс до законопроєкта рекордні 6033 правки, які «встиг підготувати» за кілька днів.
Це заблокувало на деякий час розгляд закону і змусило депутатів завдати удар у відповідь – законодавчо обмежити «парламентський спам», встановивши ліміт для правок.
Конфлікт з Гривком і Халімоном
Чимало Антон Поляков конфліктував із земляками, колишніми однопартійцями, які також пройшли до Верховної ради (але вже за списками «Слуги народу») – Павлом Халімоном та Сергієм Гривком.
Поляков звинуватив їх у тому, що під час виборів до Верховної ради вони буцімто «продали» округ Максиму Микитасю і не надавали ані фінансової, ані організаційної підтримки представнику своєї ж політичної сили. Тому йому довелося вести кампанію власними силами.
У підсумку екс-керівник виборчого штабу «Слуги народу» в Чернігівській області Павло Халімон подав позов до суду за інтерв’ю Полякова засобам масової інформації, в яких прозвучали такі звинувачення. З Полякова він вимагав спростування і 1 мільйон гривень моральної компенсації.
У лютому Поляков виступив ще і проти нового голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка, на якого поскаржився до Національного антикорупційного бюро з приводу можливої корупції та використання адмінресурсу.
Стосунки з Атрошенком
Також восени 2019 року Антон Поляков звернувся до Чернігівської міської ради з проханням посприяти у вирішенні двох питань.
Владислав Атрошенко тоді зазначив, що Поляков не бажає платити 1500 гривень оренди за приміщення в будівлі Новозаводської райрад, де планує облаштувати приймальню. Він просив кабінет безкоштовно.
Друге питання Антона Полякова стосувалося незаконно розміщеної реклами на фасаді будинку на вулиці Шевченка, 46. Її поки що так і не демонтували.
У листопаді прізвище Полякова спливло у переписці пранкера Джокера, який видавав себе за голову Офіса президента Андрія Богдана та Владислава Атрошенко. «Богдан» намагався дізнатися, чи Поляков – людина Атрошенка, на що міський голова відповів категоричним «ні», підкреслив, що до виборів навіть не знав про нього і назвав нардепа «невменямым».
Лампочки на виборах мера Чернігова
У серпні 2020 року Антон Поляков заявив про наміри балотуватися в мери Чернігова. А восени взяв у цих виборах участь від партії «За майбутнє».
Однією з найбільш яскравих його «інструментів» стала роздача двох LED лампочок із агітацією на упаковці в обмін на персональні дані виборців (прізвище та ім’я, контактні дані). Комітет виборців України назвав це підкупом, однако жодних наслідків для Антона Полякова не настало.
На виборах Антон Поляков зібрав лише 2,66 % голосів (2161) і посів 6-те місце серед 7 учасників перегонів.
Критика влади
Протягом останнього року Антон Поляков продовжував працювати у Верховній раді і регулярно виступав з критикою діючої влади на усіх рівнях – від Кабінету міністрів до обласних галузевих органів.
Зокрема, він вимагав провести аудит у Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства і відсторонити з посади його керівника; позивався до суду з вимогою скасувати рішення з’їзду суддів України про обрання нового члена Вищої ради правосуддя; подав до парламенту законопроєкт щодо звільнення міністра фінансів Сергія Марченка і вимагав у СБУ перевірити можливе фінансування мережею заправок «БРСМ-нафта» протестів, які організувала церква Московського патріархату в Україні проти
приїзду Вселенського патріарха.
У липні 2021-го Поляков та виключена разом з ним з фракції «Слуга народу» депутатка Ганна Скороход звернулися до поліції із заявами про те, що їм на телефони надсилають погрози.
Цього тижня, 5 жовтня, у коментарі для телеканалу «Україна 24» Антон Поляков заявив, що «слугам народу» у туалетах Верховної ради роздавали хабарі за підтримку закону про олігархів. З цього приводу він ініціював на четвер, 7 жовтня, позачергове засідання парламенту.
Особисте життя
Вищу освіту Поляков здобув лише у минулому році, закінчивши Київський університет ринкових відносин за спеціальністю «Право».
Антон Поляков був одружений, має двох дочок. Бізнес після обрання до Верховної ради передав дружині Галині.
Кілька місяців тому подружжя розірвало шлюб. Львівські «папараці» влітку цього року помітили Антона Полякова та Ганну Скороход разом у одному з ресторанів міста. Остання нібито «близько тулилася» до колеги по Верховній раді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 18 березня
14:57, 18 березня
00:00, 18 березня
00:00, Вчора
09:47, 16 березня
live comments feed...