• Головна
  • Нові онлайн-захоплення стрімко нарощують популярність в Україні
Новини компаній
16:30, 8 жовтня 2021 р.

Нові онлайн-захоплення стрімко нарощують популярність в Україні

Новини компаній

Найулюбленішим хобі українців, згідно з соціологічними дослідженнями, вважається футбол, біг, плавання, вишивання, полювання, риболовля, фітнес, кулінарія, катання на велосипеді, колекціонування. 2020 та 2021 роки, однак, вносять помітні зміни у захоплення людей, і найбільш популярними стають різні онлайн-хобі та розваги. Серед стрімко нарощувальних видів онлайн-дозвілля та захоплень можна назвати онлайн-навчання, кіберспорт, онлайн-трейдинг і багато іншого. Все це, однак, є не просто захоплення, але, як правило, надає можливість отримати додаткове джерело доходу або ж взагалі стати новою окремою професією.

Нові онлайн-захоплення стрімко нарощують популярність в Україні, фото-1

Онлайн-освіта

Як і в усьому світі, на підйомі в Україні знаходиться онлайн-освіта: зараз саме час зайнятися підвищенням кваліфікації або освоїти нові професії. Безліч онлайн-платформ пропонують платні та безплатні курси з будь-яких спеціальностей. Серед найвідоміших платформ можна назвати Coursera, Udemy, Canvas Network та багато інших. Найбільш популярними серед українців є курси вивчення мов програмування, особливо Python, тестування програмного забезпечення та додатків, Data Science, основи бізнесу, фінансові ринки та трейдинг, а також бізнес-аналітика. Професія бізнес-аналітика є однією з тих, що найбільш розвивається в останні роки. Вона дозволяє заробляти дуже хороші гроші та є дуже популярною серед компаній, що займаються аудитом, податками, IT-послугами й сервісами та іншими речами. Ця молода професія відмінно підходить для тих молодих людей, хто не бачать себе або не хоче займатися програмуванням або тестуванням. У ній дуже багато нюансів, проте для початківців найкраще пройти загальні курси бізнес-аналітики, які зазвичай доступні безплатно.

Кіберспорт

Нові онлайн-захоплення стрімко нарощують популярність в Україні, фото-2

Кіберспорт (e-sports) став справжнім феноменом останніх років у всьому світі, і Україна є однією з передових держав у цьому новому виді спорту, нещодавно визнаному офіційним спортом на законодавчому рівні. Вже зараз при будівництві спортивних споруд враховується й те, що в них будуть проводитися кіберспортивні турніри. Україна входить до десятки провідних e-sports держав світу, а команда NAVI вважається однією з найстаріших, шанованих і найсильніших кіберспортивних спільнот світу. Зараз все більше українців можуть розвивати свої кіберспортивні навички, щоб брати участь у різних онлайн першостях. E-sports це давно не просто комп'ютерні ігри, а турніри з могутніми спонсорами, які дивляться сотні тисяч глядачів, і на яких розігруються призи, що обчислюються мільйонами доларів. Найпопулярнішими кіберспортивними дисциплінами в Україні вважаються Counter-Strike:GO, а також DotA 2.

Мобільний кіберспорт також є дуже важливим і новим трендом, що розвивається та який перетворився для українців не тільки в хобі, але й у можливість заробляти участю на турнірах. Вже багато років однією з найпопулярніших мобільних e-sports дисциплін є танковий симулятор World of Tanks: Blitz, що виріс з розробленої в Білорусі гри для ПК і консолей WoT. Спортсмени з СНД поряд з китайськими гравцями вважаються найсильнішими у світі. Набирає популярність і захопив планету мобільний шутер PUBG, в якому на різних картах можна битися в командах і самостійно. Популярність таких гігантів світу e-sports як CS:GO, DotA 2, WoT і PBG в Україні зростає дуже швидко. Але разом з цими дисциплінами стрімко розвивається й онлайн-покер, який намагається знайти себе у кіберспорті. У багатьох країнах світу його популярність у 2020 році різко зросла. Хоча живі турніри в останні місяці проходять не так часто, деякі чемпіонати все ж проходять щорічно, як, наприклад, турнір EPT, на якому українські гравці показують себе дуже гідно.

Онлайн-трейдинг

Підвищується інтерес українців до онлайн-трейдингу, торгівлі на біржі. Займатися цим можна по-різному: наприклад, торгувати цінними паперами, інвестувати, управляти капіталом на фондовому ринку. Для цього, звичайно, необхідно володіти деякими ресурсами та досвідом фінансової аналітики. Для трейдерів початківців дуже популярним є трейдинг на всесвітньому ринку обміну валют Форекс.

Такий трейдинг доступний кожному, хто готовий витратити деякий час, щоб розібратися у ньому, і, бажано, пройти курси, щоб визначитися, які тактики та стратегії вибрати. Торгівля на Форекс може являти собою купівлю-продаж валютних пар, де коштом однієї купується інша валюта, або ж покупку деривативів, які будуть рости або падати у ціні в залежності від змін курсу валют. Для торгівлі на ринках Форекс потрібно завести свій рахунок, вибрати брокера, правильні стратегії й неодмінно слідувати їм. Цим засобом заробляють дуже багато українців, і онлайн-трейдинг став одночасно можливістю отримати гроші та хобі.

Усі ці інтернет-захоплення дозволяють не тільки цікаво проводити час, вивчати щось нове, а й заробляти. За статистикою, кожен 5-6-й українець заробляє на своїх онлайн-захопленнях, або ж отримує можливість монетизувати набуті знання в іншій сфері за допомогою звичайної роботи. Однак онлайн-хобі не обмежуються лише можливістю заробити. Згідно з опитуваннями, дуже багато українців останнім часом стали більше читати на комп'ютерах і мобільних пристроях, цікавитися новими видами мистецтва, зокрема малюванням у віртуальній реальності й моделюванням. До слова, Україна вже кілька років є місцем проведення сучасних і дуже незвичайних артвиставок робіт у віртуальній реальності, насолодитися якими можна, одягнувши спеціальні VR-окуляри або шоломи. Багато експертів вважають, що віртуальна реальність – це майбутнє сучасного мистецтва. А онлайн-хобі – це майбутнє захоплень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...