• Головна
  • Підлітки стали жорсткішими: психолог із Чернігова пояснює, чому так відбувається
14:10, 9 жовтня 2021 р.

Підлітки стали жорсткішими: психолог із Чернігова пояснює, чому так відбувається

Підлітки стали жорсткішими: психолог із Чернігова пояснює, чому так відбувається

Тиждень тому всю Україну облетіла звістка, що в Чернігові у мікрорайоні Масани кілька підлітків насмерть забили одного поліцейського, який був у відпустці, а ще одного лікарям довелося рятувати в реанімації.

Цій бійці однозначно передував певний конфлікт, але ніхто достовірно не знає через що він розпочався. Але в цьому матеріалі мови піде не про це, а про причини наджорстокості чотирьох хлопців, троє з яких були на момент скоєння злочину неповнолітніми.

На думку Олександра Дроздова, який є психологом та завідувачем кафедри загальної, вікової та соціальної психології НУ «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, однієї причини такої надзвичайної агресії немає, а жорстокі відеоігри можуть бути лише одним із факторів.

Підлітки стали жорсткішими: психолог із Чернігова пояснює, чому так відбувається, фото-1

Проблема агрессии, как и любая другая серьезная социальная проблема, никогда не имеет одного корня. То есть нельзя говорить о том, что проблема жестокости среди подростков только благодаря видеоиграм. Конечно, агрессивные видеоигры влияют на состояние наших детей, но не стоит забывать и о других моментах.

Давайте вспомним о воспитании в семье, причем дело не всегда в том, что их растят агрессивными. Они могут быть бездушными, их могут растить без всяких морально-нравственных ценностей или «моральных тормозов». Не могу сказать, что все малолетние участники этой трагической драки агрессивные звери и садисты. Но то, что у них не сформированы элементарные морально-нравственные ценности, для меня очевидно, - каже психолог.

Окрім цього пан Дроздов зазначив, що потік агресії на дітей йде не лише з відеоігор, а й з телебачення та інтернету. Причому це стосується не лише художніх фільмів по типу бойовиків, але й банального випуску новин.

Також Олександр Дроздов звернув увагу на байдужість оточуючих, коли на їх очах скоюють злочин. У Західній Європі та Америці про це говорять вже давно, і навіть дали цьому феномену свою назву.

– Я как психолог хотел бы обратить внимания еще на один фактор этой драки, а именно реакцию простых людей и работников магазина на это все. Они просто стояли в стороне и практически ничего не предпринимали, чтобы предотвратить драку. Возможно, кто-то и вызывал полицию, но достоверно об этом пока ничего не известно. С таким явлением столкнулись в западных странах давно, и называется он феноменом невмешивающегося зрителя. Все понимали, что на их глазах происходит преступление, но оперативно спасать пострадавшего, к сожалению, никто не спешил, - говорить психолог.

Ті, хто бачив злиті в мережу відео із побиттям Артура Єрохіна та Володимира Савона бачили, як один з хлопців хизувався на камеру закривавленими від ударів руками. Як виявляється і це робилось не просто так, а лише для того аби показати, який він "крутий" перед своїми однолітками.

– Если взять во внимание элемент хвастовства окровавленными руками на камеру одним из подозреваемых, то это в мире называется HappySllaping («радостное избиение»). При таком избиении всегда есть оператор, который снимает драку и ее последствия, чтобы потом хвастаться своими «достижениями» среди сверстников. Что интересно, на Западе даже оператору такого контента грозит уголовная ответственность, несмотря на то, активно он участвовал в драке или только снимал. У нас же до этого еще не дошли, - заявив Олександр Дроздов.

Психолог переконаний, що універсальної поради для виходу із ситуації, коли ти розумієш, що тебе йдуть бити, немає. Кожен випадок досить індивідуальний, і все залежить не тільки від різниці у фізичному стані, але і від психології нападника.

На жаль, я не можу дати жодної поради або рекомендації, які точно допоможуть вам себе захистити при нападі. Величезну роль в таких випадках грає алкоголь, а точніше його наявність в організмі учасників бійки. Адже саме алкоголь знімає все, так би мовити, гальма, якщо вони взагалі були у людей. Ну і далі поведінку таких людей стає абсолютно неконтрольованим, - говорить пан Дроздов.

Ну і на завершення досвідчений психолог зазначив, що підліткова наджорстокість - це комплексна проблема, яка витоками сягає в інші соціальні проблеми. Та ж держава, на його думку, за великим рахунком займається вихованням, освітою, та й профілактикою, дитячої злочинності за залишковим принципом. Все це і призводить до випуску з навчальних закладів подібних підлітків із несформованими особистісними і моральними якостями.

Довідка 

Радісне побиття (англ. happy slapping) — насильство, зняте на відео заради розваги. Часто відео розповсюджується і може нелегально продаватися.Про явище вперше повідомили у Великій Британії у 2005 році. Відомі випадки вбивства й зґвалтування, які знімали на відео. Також подібні випадки трапляються в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вбивство #масани #підлітки #поліція #психолог
Оголошення
live comments feed...