• Головна
  • Смерть Антона Полякова. Коли у Чернігові можуть відбутися вибори нового депутата
16:33, 12 жовтня 2021 р.

Смерть Антона Полякова. Коли у Чернігові можуть відбутися вибори нового депутата

Смерть Антона Полякова. Коли у Чернігові можуть відбутися вибори нового депутата

Після смерті народного депутата Антона Полякова на виборців округу №206 чекають проміжні вибори. Це вимога законодавства. Коли саме у Чернігові можуть пройти ці вибори – у нашому матеріалі.

Округ №206

У 2019 році Антон Поляков переміг на виборах до Верховної ради, зібравши приблизно третину голосів виборців одномандатного округу №206, які прийшли на дільниці. Він обігнав Максима Микитася, який на той час був діючим нардемом від цього округу.

Округ №206 охоплює виборців, які зареєстровані на території колишнього Новозаводського району Чернігова (переважно це всі мікрорайони міста, розташовані південно-західніше від проспекту Миру – Лісковиця, частина центральних вулиць, Шерстянка, Подусівка, Масани, Коти та ін.), жителів колишніх Ріпкинського та Чернігівського районів.

Що каже закон

Стаття 15 закону України «Про вибори народних депутатів України» (пункт 5) передбачає, що проміжні вибори призначаються Центральною виборчою комісією у разі дострокового припинення повноважень депутата, обраного в одномандатному окрузі.

А пункт 6 статті 16 того самого закону чітко окреслює строки проведення проміжних виборів. Відповідно до нього, ЦВК має ухвалити рішення про призначення проміжних виборів депутата в одномандатному окрузі не пізніше як у 10-денний строк з дня отримання відповідного документа про дострокове припинення повноважень депутата, обраного в цьому окрузі.

Документ має надійти з Верховної ради. Це важливий момент, до якого повернемося нижче – у наступному розділі.

Проміжні вибори мають чіткий календар. Вони можуть проводитися двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Якщо це вихідний – тоді дата посувається на наступну неділю.

Вочевидь, 31 жовтня цього року вибори провести ніяк не вдасться – закон вимагає як мінімум 60 днів на виборчий процес. А от 27 березня 2022 року – цілком реальний варіант. Проте, не все так просто.

Як це буває в дійсності

Найбільш яскравий приклад того, що датою призначення проміжних виборів можна маніпулювати, є справа 2015-2016 років. Тоді у серпні 2015 року внаслідок падіння з коня загинув нардеп Ігор Єрємєєв з Волині.

Але ЦВК оголосила про призначення проміжних виборів лише у травні наступного року – фактично через 9 місяців після смерті депутата. Причина, як з’ясувалося – відсутність у ЦВК документів з парламенту. Колеги Єремеєва по Верховній раді не спішили їх надавати, а Комісія «з етичних міркувань», їх не замовляла.

Вибори тоді призначили тільки на липень 2016 року (тоді не діяли норми про останню неділю березня чи жовтня), тож фактично рік крісло у парламенті було порожнім.

Як раніше проходили проміжні вибори у Чернігові

За останні 6 років у Чернігові та області відбулися не одні проміжні вибори. У 2015 році замість Валерія Куліча, якого призначили головою Чернігівської облдержадміністрації, на окрузі №205 змагалися Геннадій Корбан та Сергій Березенко.

У 2016 році після того, як обраний на окрузі №206 Владислав Атрошенко став міським головою Чернігова, тут також пройшли проміжні вибори. Переміг тоді Максим Микитась.

Найбільш свіжий приклад – вибори на окрузі №208 (Бахмач, Батурин, Борзна, Ічня, Куликівка, Мена, Березна, Талалаївка). Після смерті Валерія Давиденко 23 травня 2020 року ЦВК вже 5 червня призначила проміжні вибори до Верховної ради на цьому окрузі на 25 жовтня – одночасно з плановими місцевими виборами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #ЦВК #Верховна рада #Антон Поляков #проміжні вибори #округ №206
Оголошення
live comments feed...