• Головна
  • Локдаун у Чернігові. Стало відомо, коли місто може піти на карантин
11:12, 12 жовтня 2021 р.

Локдаун у Чернігові. Стало відомо, коли місто може піти на карантин

Локдаун у Чернігові. Стало відомо, коли місто може піти на карантин

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко попередив: якщо темпи поширення коронавірусної інфекції не уповільняться – то на місто очікує локдаун.

До межі – трохи більше 100 хворих

– При досягненні цифри 350 зайнятих ліжок ми будемо аналізувати динаміку, стан перебігу хвороби і темпи зростання (швидке чи повільне) і на місцевому рівні будемо визначатися щодо локального локдауна. І будемо зупиняти все, що ми можемо зупинити, – сказав Владислав Атрошенко.

Наразі у чернігівських лікарнях готові до прийому хворих на короновірус 255 ліжок. З них 239 – зайняті. Проте за необхідності їхню кількість можна довести до 530. Але це – межа з урахуванням того, що потрібні не просто ліжка, а лікарі, яких не вистачить для надання допомоги більшій кількості хворих.

– Орієнтуємося на цифру 350, оскільки ми не зупинимо хворобу оголошенням локдауну. Зростання після цього триватиме ще кілька тижнів чи навіть до двох місяців, – зауважив міський голова.

Вакцинація триває, але повільно

Він вкотре наголосив, що лише вакцинація і дотримання обов’язкових правил (миття рук, обов’язкові маски у громадських місцях та дотримання дистанції) може зупинити поширення хвороби:

– Прошу поставитися відповідально. Звертаются до всіх керівників усіх установ, підприємств і організацій усіх форм власності. Зверніть увагу на питання вакцинації. Тільки це ефективно протидіє темпам поширення COVID-19.

Станом на 12 жовтня у Чернігові обидві дози вакцини від коронавірусу отримали 48 тисяч 119 людей. Це 20,5 % від усього дорослого населення міста. Першу дозу вакцини у Чернігові отримали 60 тисяч 955 людей. Це ще 26 % дорослих чернігівців.

Скільки людей потрібно вакцинувати

При цьому лікарі наполягають, що ситуація стане безпечнішою лише у тому випадку, коли щеплення отримають не менше 75 %. Для досягнення цього показника потрібно вакцинувати ще 61 тисячу чернігівців другою вакциною та 67 тисяч – обома. Разом – 195 тисяч доз.

Щодобові темпи у місті зараз – 500-600 людей, які вакинувалися. На вихідних цей показник падає до 300-400.

Якщо брати мінімальний показник у 3100 людей на тиждень і необхідність зробити майже 200 тисяч щеплень, досягти бажаного можна буде через два місяці.

Джерело – вчителі і чиновники

Зростання кількості вакцинованих може посприяти постанова Кабміну, відповідно до якої до 7 листопада мають отримати обов’язкове щеплення педагоги та працівники органів влади. Якщо не встигнуть – їх відсторонять від роботи.

Наразі у Чернігові чиновники та їхні підлеглі не поспішають вакцинуватися. На нараді Владислав Атрошенко вкотре звернув увагу на низький відсоток вакцинованих працівників управління адміністративних послуг, відділу транспортного забезпечення, комунальних підприємств «Зеленбуд» і «Чернігівське тролейбусне управління», «Паркування і ринок», «Центральний парк культури і відпочинку».

– Проведіть бесіди з людьми, поясніть їм, покажіть оцю статистику хворих… Інформуйте у ненав’язливий спосіб. Давайте дотягнемо до 70 – 75 %, – доручив мер керівникам структурних підрозділів міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#локдаун #вакцинація #коронавірус #COVID-19 #Атрошенко
Оголошення
live comments feed...