• Головна
  • На ТЕЦ у Чернігові – найнижча кількість вугілля за останні роки. На скільки його вистачить
12:19, 12 жовтня 2021 р.

На ТЕЦ у Чернігові – найнижча кількість вугілля за останні роки. На скільки його вистачить

На ТЕЦ у Чернігові – найнижча кількість вугілля за останні роки. На скільки його вистачить

Запаси вугілля на Чернігівській ТЕЦ складають усього 23 тисячі тон. Це найнижчий показник за останні роки.

За словами виконуючого обов’язки генерального директора ТОВ «Фірма «Технова», яка орендує Чернігівську ТЕЦ Дмитра Аркатова, зараз на підприємстві є 23 тисяч тон вугілля.

При цьому він зазначив, що під час опалювального сезону підприємство на добу спалює приблизно 1150 тон вугілля. І від перепаду температур ця цифра не залежить – коли стає холодніше, ТЕЦ виробляє більше теплової енергії і скорочує виробництво електричної.

За такими розрахунками, наявного вугілля вистачить на 20 діб – до кінця жовтня. На ТЕЦ очікують поставку ще 100 вагонів вугілля, або 6 тисяч тон. Це ще 5 діб тепла.

Проблема в тому, що загалом план поставок нині виконується тільки на 55 %. Зокрема, з цих 6 тисяч тон дві третини вже в Україні і надійдуть найближчим часом, а ще дві тони поки їдуть територією РФ,

Також на ТЕЦ очікують чергового відвантаження вугілля у обсязі 260 вагонів або 15,6 тисяч тон, якого має вистачити ще на два тижні. Утім, коли це станеться і як довго палдиво буде їхати до Чернігова – невідомо.

Крім того, Дмитро Аркатов звернув увагу на те, що вугілля на біржах за останній час рекордно подорожчало і досягнуло позначки у 260 доларів за тону, що приблизно удвічі більше, ніж торік.

Нагадаємо, у попередні роки запаси вугілля на складах ТЕЦ на початку опалювального сезону складали до 100 тисяч тонн. Зокрема, у жовтні 2017 року – 97,5 тисяч тонн, у жовтні 2018-го - 61,5 тисяч тонн. Тоді паливо надходило з Південно-Африканської республіки. Улітку 2020 року ТЕЦ звітувала про наявність 100 тисяч тон вугілля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вугілля #ТЕЦ #Аркатов #запаси
Оголошення
live comments feed...