• Головна
  • Нові правила пасажирських перевезень: кого не пускатимуть до автобуса
12:56, 12 жовтня 2021 р.

Нові правила пасажирських перевезень: кого не пускатимуть до автобуса

Нові правила пасажирських перевезень: кого не пускатимуть до автобуса

Уряд затвердив нові правила пасажирських перевезень. Так, у регіонах, де встановлено «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки пасажирам та водіям необхідно мати при собі документи про повний курс вакцинації або ПЛР чи експрес-тест, зроблений протягом 72 годин.

Про це повідомили на сайті МОЗ України.

Нововведення стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень: у маршрутках, автобусах, поїздах та літаках.

До міських та внутрішньообласних перевезень нові правила застосовуватися не будуть.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Так, усі пасажири та персонал транспортного засобу повинні мати:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

«Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нові обмеження почнуть діяти з 21 жовтня.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нові правила #карантин #вакцинація #ПЛР-тест #МОЗ #пасажирські перевезення
Оголошення
live comments feed...