• Головна
  • Електронний лікарняний: як оформити, як працює та де отримати
16:44, 15 жовтня 2021 р.

Електронний лікарняний: як оформити, як працює та де отримати

Електронний лікарняний: як оформити, як працює та де отримати

З 1 жовтня в Україні нема паперових лікарняних. Вони оформлюються лише в електронному вигляді.

Як повідомив телеканалу «Дитинець» заступник начальника Управління інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ Пенсійного фонду в області Олексій Сорокін, медичний висновок непрацездатності створюється, підписується і відправляється лікарем, який надходить до системи Пенсійного фонду, де ідентифікується застрахована особа, тобто пацієнт, і створюється лікарняний лист. Інформація надходить в кабінет страхувальника, тобто роботодавця застрахованої особи.

Відповідно і перевірити наявність свого електронного лікарняного можуть як пацієнти чи пацієнтка, так і роботодавці у своїх кабінетах на сайті пенсійного фонду.

«Все залежить від звітності роботодавців. Коли звітність подається неточна, тоді в таких випадках може не створитися лікарняний лист», – зазначив Олексій Сорокін.

При оформленні електронного лікарняного вам мають надійти дві смс: від електронної системи охорони здоров‘я і від Пенсійного фонду. Остання і означає, що документ з‘явився в системі.

Електронний лікарняний: як оформити, як працює та де отримати, фото-1

«Якщо добра сформована звітність від роботодавців, заповнена медична картка пацієнта і співпадає кожна літера та цифра, тоді проблем зі створенням лікарняних листків немає», – каже Олексій Сорокін.

Інакше ж вам треба звернутися до Пенсійного фонду. Це можуть зробити і роботодавці. Номери телефонів можна знайти на обласному відділенні установи.

Якщо ж не було першої смс, тоді перевірити дані в електронній системі охорони здоров‘я. Детальніше про е-лікарняні можна ознайомитися на сайті МОЗу за посиланням.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електронний лікарняний #е-лікарняний #Пенсійний фонд #Олексій Сорокін
Оголошення
live comments feed...