• Головна
  • «Ваша надія»: сучасне обладнання для МРТ і КТ та кваліфіковані фахівці – гарантія вашого здоров’я
ПРОМО
10:56, 24 жовтня 2021 р.

«Ваша надія»: сучасне обладнання для МРТ і КТ та кваліфіковані фахівці – гарантія вашого здоров’я

ПРОМО
«Ваша надія»: сучасне обладнання для МРТ і КТ та кваліфіковані фахівці – гарантія вашого здоров’я

Коли мова заходить про здоров’я, значна частина людей уявляє собі лікарняну палату, операційну і зітхає: де взяти гроші на лікування та реабілітацію? Але це в корні неправильно. Адже головні складові вашого здоров’я – це профілактика і вчасна діагностика. Поговоримо якраз про діагностику.

Діагностика – запорука успіху

Не секрет, що чим раніше виявлені проблеми зі здоров’ям – тим простіше (і дешевше!) можна уникнути небажаних наслідків. Діагностика – перший етап медичної допомоги, від якого залежить правильність діагнозу і подальше лікування пацієнта. Тобто, з цього усе починається. І дуже важливо на цьому етапі обрати правильний шлях. А він неможливий без якісного точного обстеження. Тому що одна справа – спиратися на скарги пацієнта і здогадуватися про причини недуги, а зовсім інша – мати перед собою усю картину. Детальну, чітку і максимально інформативну. Це як гуляти лісом: орієнтуючись на мох на деревах чи із сучасними навігаційними приладами.

Таку якісну і повну картину можуть надати лише кілька діагностичних центрів у Чернігові. Не секрет, що комунальні та державні лікарні у більшості своїй вимушені користуватися старим обладнаннями, яке не дає детальної картини а нерідко може навіть завдати шкоди. Тож сучасне обладнання, яке є однією з обов’язкових передумов детальної і безпечної діагностики, – це до приватних центрів. Один з найкращих серед них – діагностичний центр «Ваша надія», який розташований на території Чернігівської обласної лікарні.

«Ваша надія»: сучасне обладнання для МРТ і КТ та кваліфіковані фахівці – гарантія вашого здоров’я, фото-1

Золотий стандарт від ДЦ «Ваша надія»

Сьогодні магнітно-резонансна томографія (МРТ) і комп'ютерна томографія (КТ) – найбільш інформативні та високоточні методи діагностики. Вони дозволяють медикам побачити те, що іншим способом побачити неможливо. Завдяки сучасній апаратурі створюється тривимірне зображення внутрішніх органів, яке дозволяє робити достовірні висновки про ті процеси, які відбуваються в організмі.

Директор діагностичного центру «Ваша надія» Сергій Малець каже, що за шість років роботи рекламу ніде не розміщували – лікарі та пацієнтишвидко познайомилися з тим, наскільки якісні послуги тут надають, і передали інформацію рідним, колегам, друзям… І так – по всьому місту та області.

– Ми проводимо високоспеціалізовану, високоінформативну діагностику на найсучаснішому обладнанні, яке є одним з найкращих в нашому місті та області, – каже Сергій Малець. Такої потужності МРТ-апаратів, як у ДЦ «Ваша надія» (1,5 Тесла), є ще два у Чернігові, але вони не настільки вкомплектовані спеціальними детекторами-котушками. Параметри томографа дозволяють отримувати максимально детальне та інформативне зображення, а окремі котушки для різних частин тіла дозволяють ретельно провести детальне обстеження будь-якої частини тіла пацієнта, провести ангіографію головного мозку.

– У нас набір з 10 котушок – для різних частин тіла, в тому числі для колін, гомілкостопів, кінцівок, молочних залозтощо. Ніхто, крім нас, не проводить МРТ-діагностику черевної порожнини, малого тазу на такому обладнанні, – додає директор.

КТ з Нідерландів: тепер безпечніше

Також «Ваша надія» проводить діагностику за допомогою комп’ютерного томографа від тієї самою компанії «Філіпс». Новий апарат придбали і запустили два місяці тому. Привезли його безпосередньо з Нідерландів, де він працював 8 років. Але навіть так він є чи не найсучаснішим у Чернігові.

– Європейське законодавство передбачає заміну подібних апаратів кожні 8 років, навіть якщо вони в ідеальному стані. У цьому КТ рік тому замінили рентгенівську трубку, коліматор та інші складові на сучасніші. Тож це фактично як автомобіль з новим двигуном, акумулятором та електронікою у попередньому кузові, – каже Сергій Малець. І з гордістю додає: – На нього були інші претенденти, і нам вдалося в останній момент його перехопити у росіян.

Завдяки цьому вдалося замінити старіший КТ фірми «Сіменс», але мова не тільки у віці і можливостях техніки, але й у безпеці для пацієнтів. Справа у тому, що одна з характеристик роботи такої апаратури – швидкість обертання томографічного кільця (трубка і датчики). Чим вища швидкість, тим більше графічних зрізів апаратура зробить за менший відрізок часу і тим меншим буде променеве навантаження на пацієнта.

– Наш попередній «Сіменс» був 6-зрізовим. Новий «Філіпс» робить 64 зрізи. Це в 10 разів менше променевогонавантаження на пацієнта, – пояснює Сергій Малець.

«Ваша надія»: сучасне обладнання для МРТ і КТ та кваліфіковані фахівці – гарантія вашого здоров’я, фото-2

Особливо це важливо, враховуючи пандемію COVID-19 і необхідність робити КТ легенів для пацієнтів, яких направляють на обстеження лікарі. Тож коли у вас виникає така необхідність – поцікавтеся про те, яке навантаження отримає ваш організм. Зовні такі апарати однакові, і ціна на послугу ідентична. Тож таке питання буде не зайвим.

– Є така приказка: «Можемо зробити швидко, якісно і доступно – обирайте два з трьох». У ДЦ «Ваша надія» можна обрати і отримати три з трьох, – каже Сергій Малець.

І додає, що сучасне обладнання Центру дозволяє регулярно виявляти інші супутні патології, ніж ті, які прийшов досліджувати пацієнт. Тож пацієнт може отримати значно більше важливої інформації про власне здоров’я.

Продумано до найменших деталей

Додаткова перевага – розташування Центру МРТ в окремій будівлі на відстані від дороги. Адже навіть проїзд великої автівки може порушувати однорідність магнітного поля і викривлювати дані. У ДЦ «Ваша надія» це виключено.

Також до мінімуму зведені ризики технічних збоїв. Адже тут регулярно працює своя інженерна служба, яка постійно слідкує за роботою апаратури, налаштовує її та своєчасно обслуговує. А у разі чого – на зв’язку і позаштатні консультанти з Києва чи навіть з-за кордону.

Взагалі, підготовці фахівців у діагностичному центрі приділяють не менше уваги, ніж технічній складовій. Тут працює 4 штатні рентгенологи, а в онлайн-режимі консультації надають спеціалісти зі столичних клінік, колеги з Німеччини, Ізраїлю. Лікар-рентгенолог завжди працює у зв’язці з рентгенолаборантом, що дозволяє зосередитися на обстеженні з максимальною увагою. І у результаті підготувати вичерпний детальний висновок, який ляже в основу подальшого лікування. Адже успішне лікування, як ми пам’ятаємо, залежить від високопрофесійної та своєчасної діагностики.

ДЦ «Ваша надія»

МРТ
м. Чернігів, вул. Волковича, 25 (територія обласної лікарні)
Попередній запис за телефоном: (0462) 93-20-23
Телефони: (067) 193-20-23; (050) 101-00-23

КТ
м. Чернігів, пр. Миру, 211Б (2-й поверх поліклініки Онкоцентру, каб. 200Б)
Попередній запис за телефоном: (0462) 93-20-24, (050) 101-20-24

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...