• Головна
  • Дитина народила дитину. Гінеколог з Чернігівщини розповів про ризики ранньої вагітності
15:59, 22 жовтня 2021 р.

Дитина народила дитину. Гінеколог з Чернігівщини розповів про ризики ранньої вагітності

13-річну дівчину, яка народила від свого 18-річного співмешканця, виписали з пологового відділення Менської центральної районної лікарні. У неділю, 17 жовтня Наталія народила дівчинку. 21 жовтня їх виписали. Повідомляє «Суспільне Чернігів».

Житимуть молоді батьки разом із матір‘ю Наталії і її трьома молодшими дітьми у селі Городище поблизу Мени. Туди родина переїхала на початку серпня з Дроздівки Куликівської громади. Мати Наталії з чоловіком житимуть в одній кімнаті, інші шість людей – в другій. Її планують перегородити.

Зараз Наталя до школи не ходить. Навчатиметься за екстернатною формою вдома. Сергій працюватиме трактористом. Згодом молоді батьки можливо житимуть окремо. Одружуватись їм поки неможна, через вік Наталі. Дівчина каже, щаслива, що все склалося саме так і ні про що не шкодує.

Дитина народила дитину. Гінеколог з Чернігівщини розповів про ризики ранньої вагітності, фото-1

«Коли мала лежала перший раз на грудях, так я навіть болі не відчувала. Що відчула, я навіть словами не можу передати», – каже Наталя.

Народжувати ще дітей, каже дівчина, поки не планує.

Дитина народила дитину. Гінеколог з Чернігівщини розповів про ризики ранньої вагітності, фото-2

Акушер-гінеколог Сергій Осєдач, який приймав у Наталії пологи, каже, незважаючи на вік мами, дитина народилась доношеною і здоровою.

«За свою 28-річну практику приймали пологи у 15-16-річних, але таку юну вперше. Таке раннє дітонародження – це навантаження на ще несформований дитячий організм. Якщо занадто рано піддаватися таким навантаженням, то це не є добре. Дівчинка зовсім юна, сама ще дитина. Але, не дивлячись на юний вік, поводила себе достойно, розуміла, що відбувається. І я би так сказав, вже зі сформованим материнським інстинктом. В післяпологовому періоді проявила себе також з найкращого боку. Тобто дитина адекватна»,Сергій Осєдач.

На пологах разом із Наталією була її мати Людмила. Жінка зараз ніде не працює, допомагатиме донці з дитиною.

Дитина народила дитину. Гінеколог з Чернігівщини розповів про ризики ранньої вагітності, фото-3

Родина жінки перебуває на обліку у службі у справах дітей, розповіла її начальниця Олена Васильчук.

«Будинок на даний час вона взяла на виплату. І на той момент не були створені навіть елементарні умови для проживання дітей, тому діти були взяті на облік служби. У Людмили є ще троє малолітніх дітей, найменшому 2 роки. Відомо, що вона зверталась до благодійних організацій, і допомога надана. На даний час умови для перебування новонародженої дитини вже є у будинку. Але, чи буде вона їх підтримувати, будемо перевіряти і контролювати», – зазначила Олена Васильчук.

Молодим батькам же пропонуватимуть послуги соціального супроводу сім‘ї, сказала Олена Васильчук.

На початку листопада, розповів Сергій, відбудеться перше судове засідання у кримінальній справі, яку на нього відкрили.

Максимальне покарання, яке загрожує хлопцю – 15 років позбавлення волі. Проте він сподівається на умовний термін, і каже, ні про що не шкодує.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#породіля #підліткова вагітність #Сергій Осєдач #Олена Васильчук
Оголошення
live comments feed...