• Головна
  • Тисячі штрафів з кількох камер: результати роботи камер автофіксації порушень у Чернігові та області
12:01, 23 жовтня 2021 р.

Тисячі штрафів з кількох камер: результати роботи камер автофіксації порушень у Чернігові та області

Тисячі штрафів з кількох камер: результати роботи камер автофіксації порушень у Чернігові та області

На дорогах Чернігова та області вже два місяці, як працюють комплекси автоматичної фіксації порушень «Каскад». Саме в Чернігові вони встановлені на вулиці Рокоссовського, 12, у напрямку Захисників України; на проспекті Миру, 296, у напрямку вулиці Володимира Дрозда та на проспекті Миру, 241-А, у напрямку Льотної. Про особливості та результати роботи цих комплексів ми поговорили з пресофіцером патрульної поліції Чернігівщини Віталієм Копистком, а також поцікавились про ставлення до таких нововведень у чернігівських автолюбителів.

Не помітити важко

За словами пресофіцера, на сьогоднішній день комплекси автофіксації в Чернігівській області реагують лише на перевищення допустимої швидкості на конкретному проміжку дороги. Законом України «Про дорожній рух» визначено, що в населених пунктах допустима швидкість – 50 км/год. Перевищивши швидкість на 20 км, водії порушують ПДР, але можуть отримати за це лише попередження. Комплекси автофіксації порушень реагують на швидкість авто 73 км/год й вище, бо в камер є похибка +3 км, тому і перевищення рахується не з 70, а з 73 км/год.

Тисячі штрафів з кількох камер: результати роботи камер автофіксації порушень у Чернігові та області, фото-1

– Штраф при перевищенні швидкості понад 20 км/год – 340 грн, а якщо понад 50 км/год – 1700 грн. Протягом перших 10 днів після отримання штрафу водії можуть сплатити лише 50 % усієї суми. Система працює в автоматичному режимі, і якщо оператор бачить, що всі дані авто порушника (номерний знак, колір, комплектація і т.д.) збігаються з інформацією з нашої бази, то йому надсилається так званий лист щастя. Цей момент звірки даних автомобіля є єдиним та дуже незначним людським фактором у роботі цієї системи автофіксації, – зазначив Віталій Копистко.

Можна зекономити

Як тільки оператор перевірив усю наявну інформацію про автопорушника та завірив її електронним підписом, формується лист із виписаним штрафом. Він надсилається порушнику поштою рекомендованим листом і має надійти до нього протягом трьох діб. Вищезгадані 10 днів для сплати лише половини штрафу або оскарження його в суді відраховуються лише після особистого отримання водієм рекомендованого листа зі штрафом.

– Також штрафи можна сплатити в кабінеті водія на сайті МВС або в додатку «Дія». Туди, до речі, інформація про штраф надходить майже одразу, і сплатити його можна не чекаючи на паперовий екземпляр з пошти. Проте в будь-якому випадку після сплати штрафу рекомендується звернутись до патрульної поліції, аби перевірити чи, дійсно пройшла ваша оплата. Це потрібно, щоб водій був упевнений, що він встиг оплатити половину штрафу у визначений час, – каже пресофіцер.

З кожним новим перевищенням швидкості сума штрафу не збільшується, а залишається сталою. Штраф при перевищенні швидкості понад 20 км/год – 340 грн, а якщо понад 50 км/год – 1700 грн.

Якщо ж водій не сплатив штраф за 30 діб і не подав позов до суду, то правоохоронці направляють матеріали до Державної виконавчої служби. Там же своєю чергою відкривають виконавче провадження, штраф збільшується вдвічі і ще накладається державне мито.

Чернігів – лідер за порушеннями

Дехто може подумати, що такі камери встановлено тишком-нишком і лише задля збагачення державного бюджету коштом необачних водіїв. Але, зі слів Віталія Копистка, це зовсім не так. По-перше, перед запуском роботи таких комплексів у межах кілометру від них обов’язково встановлюються інформаційні знаки. Вони жодним чином не приховані та попереджають водіїв про роботу таких приладів.

– У поліції немає мети заробити на водіях якомога більше коштів унаслідок виписки штрафів. Усі ці комплекси працюють виключно задля покращення безпеки руху на дорогах області. До того ж на сайті патрульної поліції можна знайти не тільки місцерозташування комплексів автофіксації, а й локації, де патрульні використовують прилад «TruCAM», – говорить пан Копистко.

Перші комплекси в нашій області запрацювали в Чернігові. 20 серпня цього року там почали функціонувати одразу три комплекси. Встановлені вони були ще раніше, улітку, і проходили до того часу певне тестування. Восени ж приблизно протягом що десять днів починали працювати все нові й нові комплекси. Останній було встановлено в Киселівці зовсім нещодавно, 15 жовтня. За цей час з 20 серпня по 11 жовтня на Чернігівщині такі комплекси зафіксували 39 402 правопорушення, з яких 6763 в Чернігові.

Комплекси фіксують перевищення швидкості автівок не лише на українських номерах. Іноземці теж отримують «листи щастя», але вже на державному кордоні.

За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького наразі в Україні автоматично фіксують правопорушення більше 200 приладів. Найближчим часом планується запуск комплексів автофіксації і по інших ділянках доріг, містах та областях.

– На мою суб’єктивну думку, лише для Чернігова необхідно близько десяти таких комплексів. Річ у тім, що в місті доволі багато відремонтованих доріг, і з’являються водії, які дуже хочуть проїхати з вітерцем. Місце для цих комплексів ще є на обох проспектах, вулицях Рокоссовського та Шевченка, – підсумував пресофіцер патрульної поліції області.

Чия відповідальність

Постанову система виписує і скеровує власнику транспортного засобу. Саме ця людина є відповідальною за порушення, навіть, якщо за кермом сиділа не вона. Щоб не виникало непорозумінь – водіїв, які користуються автомобілем (рідні, знайомі, підлеглі – у разі, якщо машина службова) потрібно внести в Єдиний державний реєстр транспортних засобів.

Думка водіїв

Тисячі штрафів з кількох камер: результати роботи камер автофіксації порушень у Чернігові та області, фото-2

Павло Вечерський, ведучий заходів:

– У мене немає жодного штрафу з камер автофіксації. Я дотримуюсь швидкісного режиму в місті, можливо не завжди, але точно намагаюсь це робити. Знаю, де ці камери встановлені, нещодавно навіть проїжджав під ними біля обласної лікарні у бік ЗАЗу, але в той час умисно не збавляв швидкість, їхав як і їхав. Тільки потім згадав, що проїхав під камерами. З приводу дозволеного швидкісного режиму по місту, то він абсолютно коректний, особливо з дозволеною похибкою. Особисто я адекватно ставлюсь як до встановлення камер автофіксації порушень, так і до облаштування на міських дорогах кіл або підвищених пішохідних переходів. Ті, кому це не подобається, просто звикли без покарання літати по дорогах, і для них це було нормою.

Тисячі штрафів з кількох камер: результати роботи камер автофіксації порушень у Чернігові та області, фото-3

Сергій Трейтяк, автолюбитель:

– Моє ставлення до камер автоматичної фіксації швидкісного режиму позитивне. Я щодня проїжджаю дорогами міста та області десятки кілометрів і не відчув якого дискомфорту після встановлення камер. По-перше, на місцях фото- та відеофіксації зменшується середня швидкість автомобільного потоку, тим самим ця ділянка дороги стає безпечнішою і для пішоходів і для самих водіїв. По-друге, як свідомий громадянин своєї країни, розумію, що фотофіксація правопорушень наповнює бюджет України, що є позитивним моментом для всіх у цілому. Моя порада водіям: не порушуйте швидкісного режиму – і буде вам щастя. На мою думку, найбільш незадоволені від встановлення камер – водії, які систематично порушують ПДР. Якщо говорити за себе, то "листів щастя» не отримував і не планую, оскільки відчуваю себе відповідальним водієм.

Довідка

У Чернігові працює три камери за наступними адресами:

  • вул. Рокоссовського, 12, корп. 2 (у напрямку вул. Захисників України)
  • пр. Миру, 296 (у напрямку вул. Володимира Дрозда)
  • пр. Миру, 241-А (у напрямку вул. Льотної).

В області – ще шість:

  • 113 км+864 автодороги М-01 (село Красилівка) – спрямовано у напрямку Києва;
  • 60 км+426 автодороги Н-07 (село Новий Биків) – спрямовано у напрямку Києва;
  • 6 км+414 автодороги М-01-02 (село Количівка) – спрямовано у напрямку Києва;
  • 43 км+993 автодороги М-02 (село Бобрик) – спрямовано у напрямку Чернігова;
  • 125 км+385 автодороги М-02 (Батурин) – спрямовано у напрямку Бобрика.
  • 11 км+903 автодороги Н-27 (село Киселівка) – спрямовано у напрямку Мени.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#камери відеоспостереження #поліція #порушення #штраф #водій
Оголошення
live comments feed...