• Головна
  • Кисень для хворих на коронавірус. У Чернігові його вистачить на кілька годин
13:59, 25 жовтня 2021 р.

Кисень для хворих на коронавірус. У Чернігові його вистачить на кілька годин

Кисень для хворих на коронавірус. У Чернігові його вистачить на кілька годин

У чернігівських лікарнях, які надають допомогу хворим на COVID-19, склалася критична ситуація з киснем. Його вистачить лише на кілька годин. Дана ситуація у місті виникла через невиконання постачальниками своїх зобов’язань. Про це повідомив директор Чернігівської лікарні №2 Владислав Кухар на брифінгу в муніципалітеті 25 жовтня.

Інформує пресслужба Чернігівської міської ради.

– Компанія-постачальник обіцяє поставити кисень тільки завтра. При тому невідомо у який саме час доби ця поставка відбудеться. Незрозуміло, що є причиною проблем з поставками. Але, наскільки мені відомо, два українські заводи, які виробляють кисень, зупинились на профілактичний плановий ремонт. Чому два заводи зупинились на профілактичний ремонт саме в розпал епідемії, коли це можна було зробити влітку, я не розумію, – каже Владсилав Кухар.

За словами директора 2-ї чернігівської лікарні, контракти на поставку кисню є, але компанія-постачальник не може їх виконати у тому обсязі, у якому потрібно і який передбачений відповідними договорами.

Проблему з нестачею кисню зараз вирішують за допомогою кисневої станції, а також кисневих концентраторів.

Кисень для хворих на коронавірус. У Чернігові його вистачить на кілька годин, фото-1

– До кожного пацієнта ми здійснюємо індивідуальний підхід та підбираємо оптимальний режим надання кисневої підтримки. Найбільш тяжкі пацієнти переведені на кисневі станції в обох лікарнях, тому все необхідне, що стосується надання медично допомоги, ми робимо. Ця хвиля COVID-19, у порівнянні з тією, що була на початку року, виявилась більш киснево залежною. Ми маємо втричі більше пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, ніж було на початку року. Тому кисень потрібен в досить великих обсягах. 95% пацієнтів в Україні, які хворіють на COVID-19, хворіють саме на штам «Дельта», який є найбільш тяжким з усіх існуючих штамів на сьогоднішній день, – зазначив пан Кухар.

У чернігівських лікарнях зараз перебуває 317 пацієнтів з діагнозом «COVID-19». З них на кисневій підтримці – 218 людей, на ШВЛ – 9 пацієнтів.

За словами Владислава Кухура, протягом минулого тижня кожного дня вакцинувалось від 1500 до 2500 людей. Станом на 25 жовтня першу дозу вакцини отримали 73279 осіб, що складає більше ніж 30% від населення, яке підлягає вакцинації. Вакцинацію закінчили, отримавши обидві дози вакцини, 54227 особи. Це більше 23% населення.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кисень #коронавірус #COVID-19 #Владсилав Кухар #лікарні
Оголошення
live comments feed...