• Головна
  • Вакцинація – мітка диявола? Що каже церква
10:11, 13 листопада 2021 р.

Вакцинація – мітка диявола? Що каже церква

Ще задовго до пандемії коронавірусу в Україні був певний прошарок людей, що відмовлялися від будь-якої вакцинації, нібито з релігійних міркувань. Подібні настрої були поширені звідтоді, як людство почало застосовувати вакцини в якості профілактики захворювань. Люди переховувалися від медиків, намагалися відкупитися, а подекуди навіть влаштовували заворушення, спалювали лікарні та вбивали людей у білих халатах.

Здавалось би, у наш час з такого можна лише посміятися. Проте нещодавно у Рівненській області жителі одного із сіл, де зафіксували спалах поліомієліту, аби не щеплюватися, втекли до лісу. А на мітингах так званих противників вакцинації заклики до вбивств медиків, хоча й рідкісні, однак все оно трапляються.

Релігійні гасла нерідко можна почути і на так званих антивакцинаторських протестах. Часто саме до релігії противники сучасної медицини апелюють у соціальних мережах. Деякі вдаються і до прямої агітації. Так, на вулицях Чернігова протягом останнього тижня з’явилися плакати, автори яких нібито цитують Святе Письмо, вказуючи на те, що вакцинація – це та сама «мітка звіра» (тобто Сатани), яку після приходу антихриста ставитимуть людям на чолі та руці. Ми дізналися: що насправді думає про вакцинацію церква. І чи може щеплення бути гріхом.

Вакцинація – мітка диявола? Що каже церква, фото-1

Реакція на все нове

Настоятель собору Святої Великомучениці Катерини, отець Роман Кіник, каже: людство зіштовхується з епідеміями протягом усього існування на землі. Проте саме завдяки медицині чимало смертоносних хвороб протягом останнього сторіччя були подолані або ж взяті під контроль. Листівки, автори яких убачають у вакцинації ознаку приходу антихриста, отець Роман вважає грою на почуттях віруючих.

– Багато людей, у тому числі й тих, які мають вищу освіту, сумніваються. А деякі церкви та священники ці сумніви намагаються підсилити. Закликають до чогось. Це звичайна маніпуляція свідомістю людей, яка апелює до їхніх релігійних почуттів. Церква визнає офіційну медицину і довіряє їй. Робити якісь висновки про вакцинацію – це взагалі непоєднувана із вченням церкви річ. Церква не може ні закликати, ні відмовляти людей від цього. Питання в тих листівках інше – хто за цим стоїть та хто це фінансує? Адже вони направлені проти держави та проти медицини, – наголосив отець Роман.

Вакцинація – мітка диявола? Що каже церква, фото-2

Проте навіть серед вакцинованих людей є ті, хто, хоча й довіряє медикам, утім вважає, що убезпечувати себе від хвороби – це гріх, адже таким чином людина нібито втручається в природній перебіг подій.

– Якщо є люди, що каються за те, що провакцинувалися від коронавірусу, то чому тоді не каються за всі щеплення, зроблені протягом життя? В цьому немає жодного гріха. Людство зіштовхувалося з епідеміями протягом всього існування і буде зіштовхуватися в майбутньому. Щодо того, що людина не знає, що входить у склад вакцини, то ми не знаємо і що в ковбасі, яку їмо. Чи є там взагалі м’ясо, наприклад? Але ж ніхто не пише на стінах, що ковбаса від диявола. Власне, те, що зараз можна почути про вакцинацію, уже було раніше. Коли з’явилися перші машини та літак, були ті, хто казав, що це від диявола, коли з’явилися телефони та комп’ютери – також. Є люди, які можуть вбачати щось нечисте в усьому новому, – наголосив отець Роман.

Загалом, отець Роман зазначив, що позиція церкви щодо вакцинації збігається із вчинком митрополита Епіфанія, який зробив щеплення ще навесні. Так він показав віруючим: зла у вакцині немає.

Позиція церкви стосовно вакцинування є позитивною. Ми висловлювали нашу позицію на Всеукраїнській Раді церков і релігійних організацій. Ми заявили, що вакцинація не має якогось релігійного підтексту, не повинно бути якихось речей, які б зупиняли її. І церква закликає всіх долучатися до цього процесу, бо саме за допомогою вакцинації ми зможемо поступово здолати цю хворобу, - розповів Митрополит Епіфаній.

Вакцинація – мітка диявола? Що каже церква, фото-3

Святе Письмо на власний лад

Найцікавіше, що цитата, наведена на плакаті, м’яко кажучи, не точна. Зокрема, це помітили чернігівський правозахисник Олександр Гашпар та журналіст Вадим Балінський. Останній, зокрема, зазначив, що ні про який «укус змії» у конкретному вірші не йдеться.

«А перейти по ссылочке и узнать, что действительно написано в Апокалипсисе именно в этом стихе? Про укусы змей там ни слова», – написав Вадим Балінський.

Олександр Гашпар процитував указаний на плакаті фрагмент і підкреслив: невідомі не просто помилилися під час перекладу, а взагалі використали невідоме слово.

«Насправді ж у главі 13 Одкровення Іоана Богослова немає жодного слова ні про які укуси. Ну а те слово, яке вони перекладають як «місце укуса», взагалі написано незрозумілою мовою, бо то і не іврит, і не арамейська мова, і не грецька», – каже він.

І він зробить те, що всім, малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам, буде начертання на праву руку їх або на чоло їх і що нікому не можна буде ні купувати, ні продавати, крім того, хто має це начертання, або ім’я звіра, або число імені його. Тут мудрість. Хто має розум, той нехай полічить число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість.

Ось що насправді написано у главі 13 (16–18) Одкровення Іоана Богослова. Як бачимо, жодних «укусів».

Цікаво, що автори листівки, нібито для підтвердження власних слів, використали QR-код, який веде людей на сайт, де знаходиться текст Святого Письма. У цьому можна вбачати маніпуляцію. Мовляв, не можна ж так грубо помилитися – процитувати на плакаті одне, а на підтвердження цитати дати посилання з іншим текстом.

Отець Роман наголошує, що трактувати Біблію на власний розсуд – не можна.

– Коли ми говоримо про Православну церкву, то користуємося правилами перших Вселенських соборів і дотримуємося цього вже дві тисячі років. Були люди, які почали трактувати Святе Письмо на власний лад. Вони почали відділятися від церкви, а потім одне від одного, і тепер у світі сотні, якщо не тисячі, релігійних спільнот, які часто проповідують протилежні речі. Бо те, що кожен може трактувати по-своєму, починає розділяти. Щоб далеко не ходити: Шевченка та Франка також трактували на різний лад, ким їх тільки не зображали, – розповів отець Роман.

Варто сказати – важкі часи завжди породжують сумніви та недовіру. І це нормально, адже відповідає людські природі. Дуже легко вбачати в усіх бідах підступи злих сил, таємничих змовників чи навіть Диявола. Ще легше закритися в собі та опустивши голову чекати кінця світу. Проте, людство знало і гірші напасті ніж пандемія коронавірусу. Але завдяки консолідації, взаємодопомозі та відповідальності змогло дожити до сьогоднішнього дня, а не лишитися в далекому минулому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #Біблія #Катерининська церква #святе письмо #коронавірус
Оголошення
live comments feed...