• Головна
  • Як вакцинувати дітей від коронавірусу. Підказки від чернігівського лікаря
11:16, 13 листопада 2021 р.

Як вакцинувати дітей від коронавірусу. Підказки від чернігівського лікаря

Як вакцинувати дітей від коронавірусу. Підказки від чернігівського лікаря

Керівник чернігівської лікарні №2 Владислав Кухар пояснив, як діти віком від 12 років можуть отримати щеплення від COVID-19.

Він нагадав, що в Україні вже можлива вакцинація дітей, які не входить до групи ризику. Таке право дає наказ Міністерства охорони здоров’я від 13 жовтня. Утім, потрібно дотримуватися певних правил.

– Дозволена вакцинація усіх дітей віком 12+ за умови, якщо виконані усі рутинні щеплення, які прописані в календарі обов’язкових щеплень, – зазначив Владислав Кухар. – Якщо є всі щеплення передбачені календарем, то дитині зроблять щеплення від коронавірусу.

При цьому, пояснив медик, не щеплені обов’язковими вакцинами діти теж можуть претендувати на вакцину від COVID-19. Для цього потрібно зробити усі передбачені календарем щеплення, почекати 14 днів і звернутися до одного із пунктів вакцинації при поліклініках чи Центрів вакцинації (їх у місті працює 5).

Також дитині не вдасться пройти процедуру без батьків, пояснив Владислав Кухар:

– Батьки повинні прийти до будь-якого Центру маючи на руках форму 063/о – картку профілактичних щеплень від сімейного лікаря. Присутність батьків обов’язкова.

Директор міської лікарні №2 пояснив, що дітей віком від 12 років будуть щепити вакциною Pfizer.

Для дітей цю вакцину використовують за тією ж схемою і тим самим дозуванням, що і для дорослих – дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21–28 діб.

Також Владисав Кухар окремо згадав про вакцинацію дітей від грипу. За його словами, в цьому випадку непотрібно вичікувати 14 днів між щепленнями від грипу та коронавірусу. Захиститися від грипу можна у будь-який час. Але цю вакцину потрібно придбати у аптеках самостійно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцина #коронавірус #COVID-19 #вакцинація дітей #щеплення #Кухар
Оголошення
live comments feed...