• Главная
  • Паркування у Чернігові. Водії будуть платити фірмі, пов’язаній з Атрошенком
13:59, 19 ноября

Паркування у Чернігові. Водії будуть платити фірмі, пов’язаній з Атрошенком

Паркування у Чернігові. Водії будуть платити фірмі, пов’язаній з Атрошенком

Напередодні, 18 листопада, виконавчий комітет Чернігівської міської ради дав дозвіл комунальному підприємству «Паркування та ринок» на те, щоб укласти інвестиційний договір з приватною фірмою. У результаті міський бюджет не дорахується суттєвої суми коштів.

Про що рішення виконкому?

Комунальне підприємство «Паркування та ринок» обслуговує 6 паркувальних майданчиків у центрі міста. Кожен – площею 280 квадратних метрів. На кожному передбачене розміщення 20 автомобілів.

Це майданчики про проспекту Перемоги №93 та №95 (колишній комерційний технікум, де нині розмістилися офісні приміщення), по вулиці Ремісничій (від 5-зіркового «Союза» на проспекті Перемоги до вулиці Коцюбинського), по проспекту Миру (від філармонії до Красної площі та від проспекту Перемоги до Красної площі), по вулиці Кирпоноса (навпроти податкової – від проспекту перемоги до вулю Коцюбинського) та на в’їзді в місто (вздовж схилу Валу).

Ці майданчики, на відміну, від кількох інших (Реміснича від вулиці Мазепи до ринку; біля Головпоштамту; на проспекті Перемоги біля Центрального ринку) не обладнані системами автоматичної сплати за послуги паркування – паркоматами.

Навіщо цей договір?

Щоб не витрачати бюджетні кошти на встановлення на вказаних шести майданчиках паркоматів, комунальне підприємство «Паркування і ринок» планує залучити приватну фірму – ТОВ «Чернігівська транспортна компанія».

У пояснювальній записці за підписом директора КП «Паркування і ринок» Миколи Гоголя йдеться про те, що «Чернігівська транспортна компанія» сама запропонувала спільно впровадити та використовувати систему автоматизованої оплати вартості послуг з паркування.

У результаті комунальне підприємство і приватні фірма попередньо домовилися про реалізацію пілотного проєкту. Йдеться про те, що «Чернігівська транспортна компанія» інвестує від 6 до 7 мільйонів гривень.

Що отримає інвестор за ці гроші

Зрозуміло, що інвестор – не благодійник. За вкладені у паркомати кошти підприємство претендуватиме на 70 % від суми зібраних з водіїв коштів. Комунальне підприємство отримає тільки 30 %.

Договір діятиме більше двох років – з 1 грудня 2021 року по 31 грудня 2023 року. У ньому також передбачена обов’язкова умова – мінімальний рівень отриманих коштів комунальним підприємством. Сума не має бути меншою, ніж «Паркування і ринок» має сплачувати до бюджету за ставками збору за місця для паркування (це передбачено Податковим кодексом).

У майбутньому, якщо експеримент буде визнано вдалим, інвестор планує повторити цю схему на інших паркувальних майданчиках, встановивши загалом близько 50 паркоматів.

При чому тут Атрошенко

Громадський активіст та правозахисник Олександр Гашпар розкритикував цю потенційну співпрацю комунального підприємства і приватної фірми на таких умовах. Він нагадав, що у багатьох обласних центрах діє система відкритих конкурсів з визначення оператора паркувальних майданчиків. У Чернігові – не так.

Крім того, пан Гашпар зазначає, що інвестор – компанія, яка входить до сфери бізнес-інтересів діючого міського голови Владислава Атрошенка.

З відкритих джерел відомо, що керівник ТОВ «Чернігівська транспортна компанія», яке буде отримувати 70 % від зібраних за паркування коштів, очолює Артем Тарасенко. Він – депутат Чернігівської міської ради від партії Атрошенка «Рідний дім».

Серед засновників ТОВ «Чернігівська транспортна компанія» можна знайти прізвище Євгена Товчка. Він також – керівник ТОВ «Комплексні будівельні системи», де серед засновників – тесть Владислава Атрошенка Тимофій Бичков.

Математика паркування

Відповідно до звіту комунального підприємства «Паркування та ринок» у 2020 році воно офіційно отримало 1 млн 540 тисяч гривень збору за місця для паркування.

Тобто, щоб за 2 роки хоча би компенсувати власні витрати у 6-7 мільйонів на нові паркомати, ТОВ «Чернігівська транспортна компанія» мусить сподіватися на збільшення цих надходжень у 3 рази.

Лише якщо за кожен з двох наступних років у Чернігові з водіїв вдасться стягнути 9,2 мільйони гривень, інвестор отримає 6,5 млн.

Існує два головні важелі: жорсткіший контроль за паркуванням (стягувати кошти з більшої кількості водіїв та запобігти осіданню коштів у кишенях паркувальників) чим і має допомогти автоматизована система або підвищення вартості паркування.

З 1 січня 2020 року вартість однієї години паркування у Чернігові коштує 10 гривень.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#паркування #Чернігівська транспортна компанія
2,0
Высокие оценки пользователей за Достоверность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...