• Главная
  • Відпочинок на Азовському морі: озвучено прогнози за цінами на 2022 рік
21:49, 20 ноября

Відпочинок на Азовському морі: озвучено прогнози за цінами на 2022 рік

Для більшості азовських курортів, і, зокрема, «великої трійки» - Кирилівки, Бердянська та Арабатської Стрілки, минуле літо виявилося дуже невдалим через низку природних та економічних чинників. Але, незважаючи на обстановку, яка склалася на узбережжі, багато готельєрів не поспішали опускати ціни на відпочинок. В очікуванні майбутнього сезону експерти розповіли, що буде з цінниками на азовських курортах у 2022 році, і чи варто сподіватися на їхнє зниження. Про це пише 44.ua із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами власників туристичного житла на узбережжі, минулий сезон на курортах Азовського моря став найскладнішим за останні 15 років.

До економічних труднощів, викликаних світовою пандемією коронавірусу, додалися медузи, які в немислимих кількостях атакували узбережжя, комарі, а на деяких курортах ще й «морські блохи» з жуками сонечками. Все це, під соусом з істерії, яка штучно нагніталася у ЗМІ та соцмережах, увігнало головну азовську трійцю — Кирилівку, Бердянськ та Арабатську Стрілку – у справжню туристичну кризу.

Так, у серпні поточного року ці азовські курорти ледве були заповнені на третину, хоча в цей же період минулого року цей показник був щонайменше вдвічі вищим.

«У середньому за сезон-2021 туристичний потік за популярними азовськими напрямками знизився на 30-40% порівняно з попередніми роками. Але якщо брати окремі об'єкти на курортах, то десь він був мінімальним, тобто в межах 10-15%, а десь сягав і всіх 70-80%. Але навіть ці цифри падіння є згладженими щодо реальної ситуації, оскільки їх отримано переважно завдяки ранньому бронюванню, коли люди «замовляли» житло, ще не здогадуючись, яким буде літо. При цьому протягом літа, незважаючи на ситуацію з медузами, готельєри тягнули до останнього зі зниженням цін, а коли все ж таки зважилися на цей крок, на море вже не хотів їхати ніхто і ні за якими цінами», - коментує минулий сезон туристичний експерт і головний редактор primorsk.ua Євген Смєльчаков.

Якою буде ситуація з медузами у 2022 році, сказати однозначно досить складно, але загроза, що їхня навала повториться, є, і ймовірність цього досить висока. Разом з тим, простого та бюджетного вирішення проблеми медуз сьогодні немає, а щоб робити реальні дії, потрібно проводити ґрунтовну дослідницьку роботу, вкладати значні кошти та організаційні ресурси.

При цьому закордонні курорти, які істотно знизили ціни в умовах зниженого потоку туристів, який впав через коронавірусну пандемію, теж поки не поспішають повертати їх до докризових значень.

Відпочинок на Азовському морі: озвучено прогнози за цінами на 2022 рік, фото-1

У результаті, з урахуванням природних негативних факторів і демпінгу з боку зарубіжних курортів, вітчизняне примор'я виглядає не в кращому світлі. З цієї причини вже на завершення сезону-2021 багато експертів передбачали, що в прагненні відновити попит власники курортного житла коригуватимуть ціни.

Але до такого кроку приазовські готельєри поки що не готові і намагаються знайти інші способи повернути туриста. Хтось активно будує басейни, які могли б стати альтернативою морю в період навали медуз, хтось розвиває гастрономічний напрямок, хтось розробляє нові екскурсійні програми.

Але знижувати ціни представники туристичної сфери не хочуть і не можуть — головним чином через прогресуюче податкове навантаження, зростання витрат, пов'язаних із зміною мінімальних зарплат, збільшенням комунальних платежів та поточних витрат, а також через сезонність свого бізнесу: за два-три місяці необхідно отримати такий дохід, якого вистачило б на підтримку номерного фонду та сплату податків протягом року.

«Більшість власників готельного бізнесу на азовських курортах, яких нам вдалося опитати, нині не планують знижувати ціни або включати до торішньої ціни додаткові послуги чи сервіси, за винятком хіба що басейнів. Свою позицію вони пояснюють суттєвим подорожчанням електроенергії та комунальних послуг, підвищенням податків на землю та нерухомість, зростанням мінімальної заробітної плати та пов'язаним з ним збільшенням податкових зобов'язань, а також запровадженням реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які, напевно, потягнуть за собою адміністративні витрати та штрафи . У такій ситуації, кажуть готельєри, проблематично буде не лише знизити ціни, але навіть зберегти їх на рівні минулого сезону, не знижуючи при цьому сервіс і не скорочуючи перелік та якість послуг, які надаються. Але це стосується переважно великих і затребуваних курортних об'єктів, яких криза торкнулася найменше. Тоді як міні-готелі та гостьові будинки воліють поки не думати про майбутнє, обмежуючись будівництвом басейнів», - пояснює головний редактор профільного видання azov.zp.ua Юлія Ангеловська.

Тобто, в умовах зниження цін багато готелів, баз відпочинку та пансіонатів на курортах Азовського моря, насамперед невеликих, з невисокою прибутковістю, новий сезон можуть просто не витягнути.

У той же час, на думку експертів, їхати на море з медузами за цінами минулого року українці теж не захочуть: одні краще вирушать на порівняно недорогі зарубіжні курорти, другі шукатимуть альтернативу на рідних теренах, а треті взагалі залишаться вдома. Так що як би там не було, а міняти цінники на нижчі готельєрам, мабуть, все ж таки доведеться.

«Невдалим минулий сезон для азовських курортів виявився не лише через медузи– свою роль відіграли й інші фактори. Зокрема, суттєве зростання вартості оренди землі, збільшення мінімальної зарплати, що тягне за собою підвищення одразу кількох податкових платежів, зростання тарифів на електроенергію та газ, а також обов'язкове використання з наступного року реєстратора розрахункових операцій для ФОП. Все це саме по собі здатне поставити туристичний бізнес у скрутне становище, а медузи лише посилили його, і в найближчому майбутньому ситуація навряд чи зміниться. Що буде з готелями у 2022 році, і скільки з них зможуть пережити майбутній сезон, передбачити дуже важко. Єдине, що відомо напевно, це те, що за збереження торішніх цін на вітчизняних курортах відпочивальники сюди просто не поїдуть. Принаймні більшість із них. А прибуток готелю залежить не від вартості номера, як вважають багато власників готельного бізнесу, а в першу чергу від його завантаження. Отже бізнес все ж таки змушений буде знижувати ціни, нехай навіть при цьому доведеться якийсь час працювати з нульовою рентабельністю. Але, звісно, ​​для ринку загалом це матиме негативні наслідки», — прокоментувала можливий хід подій редактор інтернет-видання arabat.com.ua Юлія Васильєва.

Коли саме вони це зроблять поки що теж незрозуміло. Наприклад, представники служб бронювання прогнозують, що цей процес розпочнеться вже після початку курортного сезону – ближче до липня, коли власники зрозуміють, що «турист не поїхав».

При цьому в більш виграшній ситуації можуть виявитися і деякі не особливо розкручені азовські курорти, такі як, наприклад, Урзуф, Мелекіне, Приморськ та Білосарайська коса, які через географічні обставини страждають від медуз набагато менше або не страждають зовсім.

Так, в Урзуфі є власний опріснювач моря - річка Зелена, яка впадає в Азов в районі курорту. А Мелекіне та «Білосарайка» розташовані на березі Таганрозької затоки, опрісненої за рахунок вод річки Дон. Тому вже наступного літа ці рекреації можуть мати підвищений попит і, отже, трохи піднятися в ціні.

Таким чином, з великою ймовірністю вартість відпочинку на найбільших курортах Азовського моря в 2022 році буде знижуватися, але не відразу, а ближче до середини сезону. Водночас, непроста економічна ситуація, спровокована зростанням тарифів, податків та інших витрат, здатна обрушити ринок на найближчі кілька років.

Нагадаємо, що вже не один рік першість на азовському узбережжі України ділять Кирилівка, Бердянськ та Арабатська Стрілка. Цим курорти відпочивальники зазвичай віддають перевагу завдяки чистому і теплому морю з пологим дном і плавним заглибленням, великим піщаним пляжам, широкому вибору житла, а також добре розвиненій курортній і розважальній інфраструктурі. У регіоні є більшість популярних атракцій, представлених аквапарками, дельфінаріями, луна-парками, а також унікальними природними об'єктами, такими як термальні мінеральні джерела та рожеві озера.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...