• Главная
  • Погода у грудні: синоптики розповіли, яким буде перший місяць зими
17:32, 24 ноября

Погода у грудні: синоптики розповіли, яким буде перший місяць зими

Погода у грудні: синоптики розповіли, яким буде перший місяць зими

Чернігівські синоптики розповіли, якою буде погода у Чернігові та області у перший місяць зими. Порівняно з листопадом у грудні температура знижується на 4º і у середньому за місяць складає 2,8º морозу.

За даними Українського гідрометцентру та світових центрів середньомісячна температура повітря у грудні 2021 року очікується 1,9º морозу, що вище середніх багаторічних значень, кількість опадів – 36 мм, тобто менше норми.

Абсолютний максимум температури повітря у грудні за повоєнний період зареєстрований у 2008 році і дорівнює 12-14º тепла.

Абсолютний мінімум відмічався у 1997 та місцями у 1969 роках – 28-32º морозу.

З настанням грудня частішають хуртовини, збільшується промерзання ґрунту не лише за рахунок надходження холодного повітря з Арктики, а й унаслідок радіаційного охолодження землі. У грудні найчастіше утворюється сталий сніговий покрив. Сніг дає не тільки вологу, він ще й захищає рослини від морозів. Під 2-3-сантиметровим його шаром температура буває на 4-5º вища, ніж на поверхні ґрунту без снігу, а 5-ти сантиметровий шар може створити різницю у температурі до 10º.

Кількість опадів за місяць дорівнює 46 мм. Середня багаторічна кількість днів з опадами у грудні складає 16-18.

За період з 1966 по 2020 рік у грудні спостерігалися стихійні метеорологічні явища ІІ рівня небезпечності: 7 випадків сильного снігу (максимальна кількість 21-29 мм), 2 випадки сильного туману з погіршенням видимості до 50 м та стихійні метеорологічні явища ІІІ рівня небезпечності: 1 випадок надзвичайного налипання мокрого снігу діаметром 50 мм, 1 випадок надзвичайного вітру (максимальна швидкість 40 м/с), 1 випадок надзвичайного снігу 32 мм, 1 випадок надзвичайної хуртовини з максимальною швидкістю вітру 25 м/с.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#погода #прогноз погоди #грудень #зима #синоптики
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...