• Главная
  • Побачили світ унікальні марки та поштові конверти з Черніговом (ФОТО)
18:02, 26 ноября 2021 г.

Побачили світ унікальні марки та поштові конверти з Черніговом (ФОТО)

Спецпогашення унікальних немаркованого конверту та марок, розроблених чернігівською філією «Укрпошти» відбулося сьогодні в обласному історичному музеї імені Василя Тарновського. Їх випустили спеціально з нагоди 125-ї річниці від часу заснування установи. І придбати погашені фірмовим штемпелем конверти можна лише протягом одного дня. Далі, вони автоматично стануть філателістичною рідкістю.

З нагоди 125-річчя музею світ побачив цілий комплект філателістичних матеріалів. По перше – спеціальний конверт на якому зображені експонати, що є окремим предметом гордості установи. Крім того, вийшли і блок марок з будівлями у яких свого часу розташовувався музей та його філії та власне марки з експонатами.

За словами директорки чернігівської філії «Укрпошти» Олени Дорошенко, загальний тираж конвертів сягає 50 тисяч екземплярів. Тобто, по факту, їх можна буде придбати у будь-якому поштовому відділенні. Однак, лише сьогодні, як колекціонери, так і звичайні громадяни можуть отримати собі унікальні конверти – марки на яких погасять спеціальним штемпелем з логотипом присвяченим музейному ювілею. Вже завтра штемпель знищать. Тож, конверти і марки придбати буде можна, але погасять їх звичайним поштовим штемпелем.

В чернігівському історичному музеї одна з найбільш багатих колекцій. І тому цей конверт залишиться в історії філателії. У нас уже є замовлення із за кордону. Переважно це колекціонери-філателісти з діаспори. І певна частина конвертів поїде до них. Зазвичай ми плануємо подібне за два роки. Однак, цю дату вдалося включити в річний перелік пам’ятник дат, які відзначаються на державному рівні. Тобто, встигли зробити це набагато швидше ніж зазвичай. Спеціальний художній штемпель працює тільки один день. І тільки сьогодні ним можна погасити марочку і надіслати лист або лишити собі на згадку. Вже завтра такого штемпеля не буде, - розповіла Олена Дорошенко.

Директор чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського Сергій Лаєвський розповів, що на конверті та спеціальних марках зображені унікальні експонати. До слова, марки були випущені спеціально на замовлення музею завдяки проєкту «Укрпошти» «Власна марка». Він дозволяє створювати марки із тими зображеннями, які хоче бачити клієнт. Від того, погашені спеціальним штемпелем конверти з унікальними марками, стають ще більш рідкісними одразу після створення. І на них зображені речі якими пишається музей.

Це реліквії пов’язані із різними етапами існування музею, в тому числі й коли він ще не був єдиною установою. Наприклад, на конверті зображені пірнач гетьмана Павла Полуботка, чарка гетьмана Івана Мазепи, шабля подарована Іваном Мазепою осавулу Савичу. Золотий медальйон знайдений під час розкопок Княжої гори на Черкащині та козацька порохівниця, яку можна побачити на картині Іллі Рєпіна, де запорожці пишуть листа турецькому султану. До слова, в відвідувачі нашого музею можуть побачити багато речей з яких художник змальовував деталі для свого полотна. Також унікальний кунтуш дружини гетьмана Данила Апостола Параски. Нині таких взагалі по всій Україні зберігається лише десяток. І чотири екземпляри саме у нас, - розповів Сергій Лаєвський.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#історичний музей #"Укрпошта" #марки #конверти #спецпогашення
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...