• Чернігівська Десна перемогла в Одесі Чорноморець
18:58, 27 листопада 2021 р.

Чернігівська Десна перемогла в Одесі Чорноморець

У матчі 16-го туру чемпіонату України з футболу чернігівська Десна зіграла у гостях проти одеського ЧорноморцяДесна підійшла до стартового матчу другого кола у стані невизначеності. Після серії невдач, чернігівці обіграли у гостях Львів (2:0) і, здавалося, повернули собі упевненість. Проте, тиждень тому у Чернігові підопічні Рябоконя зіграли досить пасивно проти Колоса і програли з рахунком 0:1. Чорноморець також був не в гуморі – тиждень тому одесити програли Динамо з рахунком 1:6

Чернігівцям довелося грати без дискваліфікованого Селіна і без Картушова, тож у складі команди знову відбулися тактичні перестановки: Болбат перейшов із правого на лівий фланг, а Завійський опустився в центр оборони, де його час від часу підміняв номінально правий оборонець Сафронов. Того у свою чергу страхував хтось із центральних півзахисників. А у перерві на поле вийшов Арвеладзе, який став виконувати роль центрального захисника.

Перший тайм був перенасичений подіями. Зі стартових хвилин господарі увімкнули високі швидкості, до третьої хвилини вже подали два кутових, а до восьмої запам’ятався трьома ударами Авагімяна. Утім, чернігівці витримали натиск і відповіли перспективними ударами Калитвинцева та Завійського.

Так до середини команди обмінювалися атаками і ударами, тримаючи голкіперів у тонусі. А на 28-й хвилині випад Десни завершився голом. Тотовицький відклеївся від опікуна і на дальній стійці замкнув навіс із кутового. 0:1.

Одесити не дуже засмутилися, а підвищили швидкості і створили ще кілька моментів. Забивати могли Путря і Ванат, а удар Авагімяна парирувала стійка воріт Десни. А під завісу першого тайму черговий постріл Авагімяна відбив… захисник Цимбалюк, який став у порожні ворота, після не дуже вдалого виходу Литовки.

На другий тайм вийшов Арвеладзе, але порядку біля воріт гостей не стало більше. Команди продовжували відповідати атакою на атаку. Зокрема, Литовка з інетрвалом у 3 хвилини парирував небезпечні удари Вачіберадзе і Смирного. У контратаках перевагу Десни могли закріпити Тотовицький та Будківський, які хоча і під гострим кутом, але втікали «на побачення» з голкіпером, але не змогли скористатися з цих нагод.

А от на останні 20 хвилин сил у команд не вистачило. До того ж почалася серія замін, яка знизила темп гри. Все, що варто згадати за цей час – другий гол чернігівців, але влучний удар Безбородька справедливо не зарахували через офсайд.

Гра так і завершилася з рахунком 0:1. І це вже друга перемога команди Рябоконя над «моряками» – у першому колі в Чернігові господарі розгромили суперника з рахунком 3:0.

Чорноморець (Одеса) – Десна (Чернігів)– 0:1 (Тотовицький, 28)
Десна: Литовка – Завійський, Сафронов, Цимбалюк, Болбат – Домбровський, Волошин (Арвеладзе, 46) – Калитвинцев, Тотовицький, Шевцов (Дегтярьов, 71) – Будківський (Безбородько, 71).

Десна набирає 24 очки і піднімається з 8-го на 6-те місце, обійшовши Верес та Олександрію. Проте ці команди свої матчі 16-го туру ще не проводили, тож завтра ситуація може змінитися.

Турнірна таблиця УПЛ станом на 27 листопада

У наступному матчі чемпіонату України з футболу Десна вдома 5 грудня зіграє проти останньої команди УПЛ – Маріуполя.