• Головна
  • Обласний театр і спортивні школи у Чернігові. Міська влада не проти взяти їх на баланс, але за однієї умови
12:11, 30 листопада 2021 р.

Обласний театр і спортивні школи у Чернігові. Міська влада не проти взяти їх на баланс, але за однієї умови

Обласний театр і спортивні школи у Чернігові. Міська влада не проти взяти їх на баланс, але за однієї умови

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко припустив, що міський бюджет міг би взяти на себе утримання деяких обласних установ – облмуздрамтеатру, спортивних шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, тощо.

Про це мер Чернігова заявив під час ранкової наради у вівторок, 30 листопада. Так він прокоментував ситуацію навколо розподілу коштів держбюджету, які надходять в область і розподіляються по окремим місцевим бюджетам.

Владислав Атрошенко неодноразово звертав увагу на те, що, на його думку, Чернігівщина отримує значно менше грошей з Держфонду регіонального розвитку та фонду соціально-економічного розвитку, ніж інші регіони. А потім ще і Чернігів отримує непропорційно мало з цих коштів у порівнянні з іншими населеними пунктами областями і відповідно до кількості населенням.

У свою чергу, представники територіальних громад звернули увагу на інший перекіс – послугами чималої кількості закладів, які фінансуються з обласного бюджету, але розташовані у Чернігові, фактично не можуть скористатися мешканці з провінції.

Зокрема, навряд чи хтось приїздить з інших районів до Чернігова для того, щоб займатися у обласних спортивних школах. Також мізерний відсоток аудиторії обласного музично-драматичного складають не чернігівці.

На це міський голова Чернігова відповів готовністю взяти такі об’єкти на баланс міста за умови дійсно справедливого розподілу коштів.

– У мене є колосальна повага до усіх голів територіальних громад, незалежно від їхньої партійної приналежності. Але моя відповідь проста: ми готові взяти на баланс міста театр, готові фінансувати обласні ДЮСШ, але щоб формат розподілу був однаковим по усім іншим сферам, – сказав Владислав Атрошенко. – У Житомирі чи Сумах театри – на балансі міста. Ми не будемо виняткові, але ми – за справедливий розподіл коштів як у інших областях.

– Чернігівщина не отримує справедливо коштів по ДФРР і соцеконом розвитку, а якщо ще й ділити це все несправедливо – можна ставити хрест на перспективах Чернігова бути спроможним до конкуренції, – резюмував Атрошенко.

Ці заяви прозвучали напередодні прийняття обласного бюджету на 2022 рік, за який має голосувати обласна рада. Там представники партії Владислава Атрошенка «Рідний дім» – учасники коаліції більшості. Міський голова Чернігова зауважив, що ці принципи мають бути відображені у проєкті бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#театр #спортшколи #обласний бюджет #Атрошенко
Оголошення
live comments feed...