• Головна
  • Проїзд в Чернігові може подорожчати. Чому тариф раптом став збитковим
10:08, 4 січня 2022 р.

Проїзд в Чернігові може подорожчати. Чому тариф раптом став збитковим

Проїзд в Чернігові може подорожчати. Чому тариф раптом став збитковим

У перші дні 2022 року на вулиці Чернігова вийшла лише половина міських автобусів. У перший робочий день року, 4 січня, тільки 78 %. Так перевізники скорочують збитки.

Як повідомив заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко, у перший день нового року на ринку стрімко зросла вартість метану. До того ж, у місті є лише одна заправна станція з цим паливом, що призвело до додаткових проблем.

– Метан коштував 24–26 гривень, а тепер коштує 48 – 50. Тобто, подорожчав на 100 %. За таких умов робота маршрутів, на яких використовують метан, а таких автобусів у місті  близько 160, стала збитковою, – сказав чиновник.

Через це у перші три дні нового року випуск автобусів різко скоротився і становив від 40 % до 65 % від запланованого. У вівторок, 4 січня, на маршрути вийшло тільки 148 автобусів із 190, як це буває у середньому в звичайному режимі.

Віктор Геращенко попросив чернігівців зважати на те, що можуть бути незручності з графіком роботи пасажирського транспорту і повідомив, що наразі перевізники працюють над тим, аби переобладнати транспорт на пропан чи повернутися до бензину.

Натомість міський голова Чернігова Владислав Атрошенко зауважив, що на місці власників транспорту не спішив би змінювати обладнання з одного газу на інший, адже цей ринок дуже пов’язаний і ймовірне також подорожчання пропану, що не окупить витрат, вважає мер.

У свою чергу Віектор Геращенко анонсував, можливий перегляд тарифів на проїзд у автотранспорті.

– Ще наприкінці 2021 року була заява перевізників щодо перегляду тарифів у 2022 році. Ми будемо вивчати стан речей в інших містах України, – сказав він.

Владислав Атрошенко погодився з тим, що це проблема не суто чернігівська, тож потрібно орієнтуватися на інші міста.

– Будемо дивитися. Ми не будемо першими, але… Їздити за старим тарифом при зростанні вартості палива удвічі – складно, – додав міський голова.

Нагадаємо, востаннє вартість проїзду в чернігівських маршрутках переглядали восени. У результаті з 1 жовтня 2021 року ціна квитка зросла на 33 % – з 6 до 8 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вартість проїзду #автобуси #маршрутки #тариф на проїзд #транспорт #Віктор Геращенко #метан
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...