• Головна
  • Сквер біля міськради – 45 млн, на кладовища – 22 млн. На що витратять гроші у Чернігові в 2022 році
13:42, 11 січня 2022 р.

Сквер біля міськради – 45 млн, на кладовища – 22 млн. На що витратять гроші у Чернігові в 2022 році

Сквер біля міськради – 45 млн, на кладовища – 22 млн. На що витратять гроші у Чернігові в 2022 році

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради затвердив переліків об’єктів, які у 2022 році будуть фінансуватися за рахунок коштів міського бюджету.

Ремонт доріг

Найбільша сума зарезервована на поточний дрібний і середній ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд. Усього за цими двома статтями видатків передбачено витратити більше 237 мільйонів гривень.

На утримання вулично-дорожньої мережі передбачено ще 58,7 млн, а на поточний ремонт внутрішньодворових проїздів у дворах Чернігова – ще 52 млн.

Окремими статтями йдуть капітальні ремонти та реконструкції на двох найбільших об’єктах, де роботи почалися ще у попередні роки.

Зокрема, на капітальний ремонт ділянки дороги на вулиці Київська (від проспекту Миру до вулиці Грибоєдова) передбачено майже 46 мільйонів гривень.

А реконструкція перехресть на новій об’їзній дорозі – вул. Кільцева/вул. 1-го травня та вул. Малиновського/вул. Шевченка обійдеться у більше, ніж 29 мільйонів гривень включно з розробкою проєктної документації.

Парки, сквери, озеленення

Ще одна велика загальна стаття видатків – благоустрій «зелених зон» та висадка нових дерев (і знесення старих та пошкоджених).

Найбільша частка тут – загальний благоустрій озеленених територій. На це закладено майже 50,8 мільйонів гривень.

Трохи менше – 45 мільйонів – передбачено на реконструкцію скверу біля Красної площі – між будівлями міської ради й ОДА.

Трохи менше 7,9 мільйонів гривень влада планує витратити на влаштування паркової зони для відпочинку та дозвілля на вул. Гонча біля буд. 41-47 (навпроти Академії державної пенітенціарної служби України).

Ще 6,8 мільйонів гривень заплановано на влаштування території на розі вул. Шевченка та вул. Гонча – поряд з музичної школою.

У 5 мільйонів гривень обійдеться благоустрій території на вул. Князя Чорного, 4 – поруч з колишнім будинком культури будівельників.

Майже 2,8 млн піде на знесення засохлих та пошкоджених дерев і кущів на прибудинкових територіях, 1 млн – на капітальний ремонт парку ім. Коцюбинського (Нижній вал), 670 тисяч – на полив зелених насаджень і 100 тисяч – на захист рослин в урочищі «Святе» та в районах Масани і Подусівка.

Фонтани, туалети і відеокамери

Чимало у 2022 році планують витратити на систему вуличного освітлення. Найбільше – 22,5 млн – піде безпосередньо на саме освітлення вулиць міста. Ще 16,9 млн – на поточний ремонт та технічне обслуговування мереж. Окремо передбачено 3,2 млн на капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення на вулиці Київській – від вул. Гонча до вул. 77-ї Гвардійської дивізії.

Де світло – там і безпечно. А для додаткової безпеки, в бюджеті передбачено 2,1 млн грн на будівництво системи відеоспостереження на бульварі по просп. Миру – від Красної площі до вул. Софії Русової. Крім того, заплановано витратити 850 тисяч на технічне обслуговування системи відеоспостереження.

На поточний ремонт і утримання громадських вбиралень у 2022 році закладено трохи менше 2,6 млн грн, а на поточний ремонт і утримання фонтанів у місті – майже 2,3 млн включно з послугами з водопостачання та водовідведення.

Відносно скромні суми зарезервовані на святкове оформлення міста до урочистих подій та свят (800 тисяч грн) та благоустрій місць відпочинку людей біля води (600 тисяч грн).

«Комуналка»: водогін, зупинки, кладовища

Витрати на кладовища заплановані на рівні більше 22 мільйонів гривень. Основна частина суми (14,7 млн) піде на утримання місць поховань. На розширення міського кладовища «Яцево» передбачено 6,5 млн, а на викуп земельних паїв під кладовище – ще 1 млн.

Значні витрати прописані на водопровідні мережі. Найбільші суми – на реконструкцію водогону на вул Київська від Гончої до Довженка (19,38 млн) та на будівництво централізованої каналізації на вулицях Фікселя та Київській від Гончої до Північної (19,9 млн).

Також на поточний ремонт та утримання очисних споруд та зливової каналізації закладено 6,2 млн, на реконструкцію водогону на вул. Київській від Довженка до Грибоєдова (коригування) – 6,63 млн.

Крім того, у списку: будівництво зливної каналізації на вул. Деснянка від буд. №45 до вул. Толстого (1,55 млн) та відновлення мереж зливової каналізації від житлових будинків №152 та №154 на вул. Пухова (576 тисяч).

Майже 6 мільйонів заплановано витратити на капітальний ремонт зупинок громадського транспорту і ще 2,9 мільйони – на встановлення на зупинках електронно-інформаційних табло.

Також у планах – ремонт світлофорних об’єктів на проспекті Миру – на перехрестях з вул. Київською/Мазепи (біля ЦУМа) та вулицею Михалевича (біля обласної лікарні). Ціна питання – 2,77 млн грн.

Аж 12 мільйонів зарезервовано для будівництво контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів

На відновлення та реконструкцію дитячих та спортивних майданчиків у Чернігові планують витратити 5 мільйонів.

Ще одна суттєва витрата – 9,8 млн гривень на будівництво майданчику на земельній ділянці на Володимира Дрозда. Це – майбутній штрафмайданчик для евакуйованих за порушення правил паркування автомобілів.

Заміна поштових скриньок обійдеться бюджету в 1 млн грн. Така сама сума витрат передбачена на заміну покажчиків назв вулиць (основна назва українською, дублююча – англійською). Також рівно в 1 млн грн міська влада оцінила видатки на придбання та встановлення пам’ятного знаку Жертвам Голодомору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #фонтани #ремонт доріг #каналізація #парк #сквер #озеленення #туалети #відеоспостереження #кладовище
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...