КОЛОНКА
11:27, 12 січня 2022 р.

У 2022-й – з надією

КОЛОНКА
У 2022-й – з надією

2021 рік був тривожним для кожної родини. Ми переживали за здоров’я рідних і близьких: за рік від коронавірусу в Чернігові померло 602 людини. Багато людей хворіли. Важко уявити, в яких складних умовах наші неймовірні медики врятували тисячі життів чернігівців! Водночас, ми розгорнули пункти вакцинації: вже майже 50% дорослого населення міста отримали щеплення від COVID-19.

В 2021-му ми турбувалися за наших воїнів-захисників. На жаль, Чернігівщина втратила 5 своїх Героїв. Всі ми переживали через постійні повідомлення про велике скупчення військ агресора за 70 кілометрів від Чернігова…

Минулого року ми хвилювалися через зростаючі ціни, боялися захмарної вартості енергоносіїв, можливих перебоїв з електрикою та теплом… Небезпідставно, адже за всі роки Незалежності ще не було такої високої ціни на газ, а на ТЕЦ – таких мізерних запасів вугілля.

А ще в 2021 році ми побачили кроки центральної влади, щодо згортання децентралізації. Місцеві бюджети позбавили значної частини фінансової бази. Чернігів вже заклав в бюджеті міста 207 млн грн для компенсації різниці в тарифах. Несправедливо, адже це питання – відповідальність держави та мало б регулюватися шляхом надання субсидій. Для нашого міста це дуже значні кошти, адже Чернігів втратив понад третину всіх коштів бюджету розвитку, а якщо додати вартість енергоносіїв – більше половини (!!!).

Наступний фактор – політичний тиск центральної влади на «незговірливих» керівників міст. По команді, наприкінці жовтня силові структури почали обшуки в структурних підрозділах міської ради, на комунальних підприємствах та підрядних організаціях міста. За 6 тижнів – 58 обшуків. За всі попередні 6 років роботи –11.

Незважаючи на цей відвертий тиск, вся наша команда, під керівництвом міського голови, продовжує роботу та змінює Чернігів на краще. У 2021-му ми відкривали Гарматну алею та відремонтовану нижню частину Валу, провели повну заміну комунікацій та вкладання асфальту по вулиці Київській, зробили об'їзну дорогу від пр. Миру до вул. Шевченка, аби пустити фури в об'їзд міста.На рекордну для Чернігова суму придбали обладнання для наших лікарень, ремонтували туалети в школах, відновлювали тротуари та міждворові проїзди, придбали ще 4 нові тролейбуси…

Силами платників податків, міської влади та підрядників зроблено немало. За 6 років Чернігів досяг вражаючих результатів – місто продемонструвало найкращі темпи розвитку серед усіх обласних центрів. Але складається враження, що Чернігів досягає стелі в процесі змін на краще. Для продовження руху вперед місту потрібні нові можливості та лобісти інтересів міста в Києві саме з команди міського голови. Підхід держави до регіональної політики має стати більш фаховим та справедливим. Сьогодні ми бачимо, як одні міста отримують державну підтримку на мільярди, а інші – десятки обшуків і політичний тиск. Так не має бути!

Тому, в новому році ми не полишаємо надії на краще, працюємо та будуємо плани на майбутнє. Серед головних із них – залучення коштів для реконструкції міського парку культури й відпочинку, будівництво Палацу спорту, реформування транспортної сфери та продовження реалізації серйозних інфраструктурних проектів, щоб Чернігів досяг своєї головної цілі – став кращим містом в Україні. Ми всі на це заслуговуємо, адже Чернігів – це місто, яке ми любимо!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#колонка #Ломако
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...