• Головна
  • Додаткове навантаження на бюджет Чернігова. Для чого знадобилися 53 мільйони
13:07, 20 січня 2022 р.

Додаткове навантаження на бюджет Чернігова. Для чого знадобилися 53 мільйони

Додаткове навантаження на бюджет Чернігова. Для чого знадобилися 53 мільйони

У прийнятому бюджеті Чернігова на 2022 рік не передбачені «зайві» 53 мільйони, які місто змушене буде заплатити підприємствам, що постачають тепло для населення.

Під час наради у мерії у вівторок, 18 січня, перший заступник міського голови Віктор Геращенко повідомив, що міська рада отримала нові розрахунки тарифів на опалення від Чернігівської ТЕЦ та Облтеплокомуненерго.

– З 1 січня зросла вартість електроенергії та вартість розподілу газу. Тож підприємства подали заявки на встановлення економічно обґрунтованих тарифів, – сказав Віктор Геращенко.

За його словами, у нових розрахунках вартість 1 гігакалорії у ОТКЕ збільшиться на 74 гривні і складатиме 2462,4 грн, а у ТЕЦ приріст складе 630 гривень і досягне цифри 2238,89 грн. Зростання тарифів ТЕЦ більш стрімке, оскільки попередній тариф базувався на вугіллі, якого зараз на станції немає, тож підприємство перейшло на більш дороге паливо – газ.

Віктор Геращенко зазначив, що оскільки існує підписаний меморандум, то місто зобов’язане затвердити нові тарифи і компенсувати виробникам тепла різницю в тарифах, яка склалася через те, що тарифи для населення не зросли.

– Планове збільшення цієї різниці – додаткові 53 мільйони до завершення опалювального періоду у квітні. Це на додачу до тих 206 мілйьонів, які ми раніше прийняли в бюджеті на цей рік, – повідомив перший заступник міського голови.

Натомість Владислав Атрошенко звернув увагу, що це є фактично порушенням меморандуму. Мовляв, передбачалося, що цифри будуть зафіксовані на весь опалювальний період.

– 53 мільйони – це серйозна цифра. Де їх взяти? У нас бюджет уже прийнятий. Суб’єкти генерації будуть звертатися до суду і ми повинні будемо відшкодовувати. Але ми не закладали це в бюджет. Треба буде знімати з видатків на утримання інфраструктури і або зменшувати кількість запланованих робіт чи обсяги закупівлі, – обурився міський голова.

Загалом, за його словами, за опалювальний період разом із підвищенням тарифів для бюджетних установ та компенсаціює за тарифами для населення місто повинне буде заплатити щонайменше 450 мільйонів.

– Це бюджет буде в стані реанімації, – оцінив перспективи міський голова. Також він зауважив, що Кабінет міністрів досі не підготував порядку відшкодування різниці у тарифах, через що у місцевої влади на сьогодні немає законних підстав відшкодовувати ці гроші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тариф #опалення #бюджет #тепло #опалювальний сезон #компенсація #ТЕЦ #Облтеплокомуненерго
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...