• Головна
  • Просто диплом, чи реальні знання. Як ставляться чернігівці до вищої освіти
11:24, 23 січня 2022 р.

Просто диплом, чи реальні знання. Як ставляться чернігівці до вищої освіти

Чи можна знайти гарну роботу й отримувати за неї пристойні гроші, не маючи при цьому вищої освіти? Звичайно ж, можна. Проте ще буквально 10 років тому після закінчення школи молодь масово намагалася вступити до вишів. І не обов’язково на омріяні спеціальності, а часто-густо аби куди. Адже головним було не отримані знання, а сама наявність диплома.

Нині ж усе частіше люди відмовляються від намірів отримувати цей самий диплом, і або не вступають до університетів узагалі, або ж навчаються абияк, приділяючи більше часу роботі. Мовляв, диплом для того, аби заспокоїти батьків.

Чому вища освіта впевнено втрачає свою популярність серед потенційних абітурієнтів і потрібен нині диплом? Ми вирішили поцікавитися, що з цього приводу думають жителі Чернігова.

Вадим, колишній працівник ЧАЕС:

– Зараз багато людей мають дипломи, які вже нікому не потрібні і з якими влаштуватися на роботу важко. От ти закінчуєш університет, а йдеш працювати на звичайну фізичну роботу. У мене багато знайомих, які закінчують коледжі, починають працювати на робітничих спеціальностях і вже потім ідуть отримувати вищу освіту за спеціальністю, дотичною до того, де вони працюють. Але вони вже знають, що їм навчання сподобається. І такі люди навчаються і працюють справді з любов’ю, а не тому що нікуди подітися.

Юлія, працівниця банку:

– Навчатися зараз дуже дорого. Тим більше якщо вступати у Київ чи інші великі міста. А бюджетних місць зараз мало. Навчання дороге, і в цьому, як на мене, основна причина. Але зараз стають популярними робітничі професії, як то столяр. І вони більше заробляють, ніж ті ж самі економісти чи щось подібне.

Віктор Миколайович, пенсіонер:

– А с высшим образованием где найти роботу? Как? Учиться не так-то легко, и затраты не такие и маленькие. Плюс пять лет жизни на это потратить. Ты выучился – и куда приложишь эти знания? Никто не затребован, никто не занимается тем, чтобы трудоустраивать выпускников и студентов. Поэтому стараются получить ту же рабочую профессию, на которой можна зарабатывать самому и содержать семью. Кое-кому, конечно, удается и с высшим образованием устроиться работать по специальности. В целом я считаю, что оно все равно нужно. Человек развивается, знания получает об этом мире. Но реалии пока что такие.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вища освіта #думки людей #університет #виш
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...