• Головна
  • Депутат-прогульник та майже половина відповідальних. Хто з чернігівських депутатів сумлінно виконує свої обов'язки
14:24, 24 січня 2022 р.

Депутат-прогульник та майже половина відповідальних. Хто з чернігівських депутатів сумлінно виконує свої обов'язки

Депутат-прогульник та майже половина відповідальних. Хто з чернігівських депутатів сумлінно виконує свої обов'язки

Один депутат Чернігівської міської ради пропустив більш 80% пленарних засідань сесій і не відвідав жодного засідання постійної комісії. Натомість чимало його колег максимально сумлінно ставляться до виконання своїх обов’язків.

Аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив» в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» перевірили, наскільки відповідально обранці ставилися до своїх обов’язків. А саме, як вони відвідували пленарні засідання та брали участь у роботі постійних профільних комісій. 

Сесійна дисципліна

Дослідження охопило трохи більше року від початку роботи нового складі міської ради, у якій більшість мандатів мають представники партії Владислава Атрошенка «Рідний дім». Від 20 листопада 2020 року до 23 грудня 2021 року депутати збиралися на 14 чергових та 1 позачергове пленарне засіданні.

Результати моніторингу показали досить непогані показники відвідуваності пленарних засідань депутатами Чернігівської міської ради. Так, не пропустили жодного пленарного засідання 19 депутатів (45%).

При цьому 16 із них – представники «Рідного дому»: Василь Білогура, Регіна Гусак, Юлія Дарницька, Андрій Дериземля, Владислав Кухар, Інна Левченко, Галина Леник, Лариса Лесун, В’ячеслав Летута, Олександр Ломако, Наталія Малець, Вікторія Овчаренко, Артем Тарасенко, Наталія Хольченкова, Віталій Хрустицький та Олександр Шевчук. По одному пропущеному засіданні – у їхніх однопартійців Руслана Волока, Віталія Гриця, Володимира Коваленка, і Романа Старікова. Усього в цій фракції – 26 депутатів.

Також серед «ударників депутатської праці» є по одному депутату від трьох інших партій: Павло Вовк (ОПЗЖ), Катерина Демченко («Слуга народу») та Наталія Рашина («Наш край»). Також по одному разі були відсутніми Віктор Бистров, Олександр Луценко та Марія Родикова (усі – «Наш край»), Віталій Голець (ОПЗЖ), Ірина Соломаха (Європейська солідарність) та Юрій Тарасовець («Слуга народу»).

Вікторія Лазаренко та Юлія Лобачова з фракції «Рідний дім», Ігор Мандровний та Марина Рейко з фракції «Європейська солідарність», Віктор Сехін з фракції ОПЗЖ належать до п’ятірки депутатів, що пропустили по два пленарні засідання та мають 87% показник відвідуваності.

Рідкісний гість та інші

Найбільше пропущених засідань – у представника ОПЗЖ Павла Гармаша. Він – єдиний, хто пропустив більше третини сесій. Обранець був відсутнім на 13 пленарних засідань з 15 проведених. Депутат відвідав за рік всього дві сесії на початку своєї каденції – в грудні 2020 року та в лютому 2021 року. Його показник відвідуваності становить лише 13%.

Депутат-прогульник та майже половина відповідальних. Хто з чернігівських депутатів сумлінно виконує свої обов'язки, фото-1

По 3 рази пропустили пленарні засідання Ірина Должикова, Роман Резнік, Сергій Кирієнко і Дмитро Митрофанов з фракції «Рідний дім», Олена Стрілець («Слуга народу») та Максим Черненок («Наш край»), а 4 рази був відсутнім Віктор Бережний («Європейська солідарність»). У відсотковому значенні їх показник відвідуваності дорівнює 80% та 73% відповідно.  

Як депутати працюють у комісіях

Дещо менш відповідально депутати ставляться до засідань постійних комісій, пропускаючи їх частіше, ніж сесії. При цьому комісії – не менш важлива (а іноді і більш дієва) складова робота депутатів. Тут колегіально вирішуються те, які питання винести на розгляд сесії, які потрібно відредагувати, а які взагалі не допустити до голосування. Сесія – лише невелика видима частина айсбергу, а головні події часто розгортаються саме на етапах комісій.

Протягом першого року роботи ради відбулося від 12 до 18 засідань постійних комісій за кожним із напрямків. Але якщо на сесіях 100 % відвідуваність продемонстрували 19 депутатів, то постійно працювали у комісіях лише 9 людей. Це Наталія Малець, Наталія Рашина (архітектура, будівництво, земельні питання), Наталія Хольченкова (регламент, права і свободи громадян, запобігання корупції), Василь Білогура, Марія Родикова, Галина Леник, Вікторія Овчаренко (освіта, медицина, соцзахист, культура, спорт), Олександр Шевчук (соціально-економічний розвиток, туризм, інвестиційна діяльність), Артем Тарасенко (ЖКГ, транспорт). Ще 15 депутатів пропустили роботу в комісіях по одному разу.

На іншому полюсі – Павло Гармаш, який не відвідав жодного засідання постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин. Трохи кращу дисципліну демонструють Ірина Должикова (8 пропущених засідань) та Віктор Бистров (5 пропущених засідань). У решти – максимум три «прогули».

Рейтинг відповідальності

100 % відвідуваність сесій та засідань постійних комісій

Наталія Малець 15+14
Наталія Рашина 15+14
Наталія Хольченкова 15+13
Василь Білогура 15+12
Галина Леник 15+12
Вікторія Овчаренко 15+12
Олександр Шевчук 15+12
Артем Тарасенко 15+12

Рейтинг найнижчої відвідуваності

Павло Гармаш 2+0
Дмитро Митрофанов 12+9
Ірина Должикова 12+10

Підводячи підсумки дослідження, його автори звернули увагу на те, що яскравого партійного «окрасу» у лідерів та аутсайдерів за відвідуваністю немає. Усе залежить від особистої відповідальності депутата. Представники ГО «Агенція міських ініціатив» рекомендували депутатам сумлінніше ставитися до своїх обов’язків та відвідувати засідання комісій та пленарні засідання сесій, а міській раді – публікувати відкриті дані щодо відвідуваності не лише сесій, але і засідань комісій.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проєкт спільними зусиллями реалізують одеська обласна організація Комітету виборців України та партнерські організації у інших 16 регіонах за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівська міська рада #відвідуваність #Павло Гармаш #депутати
Оголошення
live comments feed...