• Головна
  • Що робити у випадку замінувань
11:55, 25 січня 2022 р.

Що робити у випадку замінувань

Що робити у випадку замінувань

Учора, 24 січня, на електронну адресу Служби безпеки України надійшов анонімний лист з повідомленням про замінування навчальних закладів. Через це діти та працівники шкіл і садочків були евакуйовані. Більшість із шкіл не повернулися до навчання того дня. Небезпечних предметів правоохоронці ніде не знайшли.

Це вже не перший випадок в Україні протягом кількох останніх днів. Експерти бачать у цьому спроби російських спецлсжуб посіяти хаос в українському суспільстві та спровокувати паніку серед населення.

Проблема набула настільки великих масштабів, що на загальноукраїнських телеканалах їй присвячують цілі програми. Зокрема, ведучі ранкового шоу «Ранок з Україною» запросили експерта з безпеки, який поділився корисною інформацією – простими правилами, як діяти під час терористичної небезпеки – при замінуванні різних об’єктів.

Найголовніше, за його словами, зберігати спокій, не панікувати і вийти з приміщення. Краще не проявляти власну ініціативу в таких ситуаціях, а прислухатися до команд охоронців або оголошень з гучномовця.

«Одне з найпоширеніших базових рішень – евакуація. Якщо повідомили про замінування шкільного закладу – важливо чітко і спокійно пояснити дітям, що робити. І взагалі – періодично проводити навчання евакуації», – сказав експерт Сергій Шабовта.

Роз’яснення, як діяти за потреби евакуюватися, опублікував і освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Він посилається на Правила пожежної безпеки для навчальних закладів. Там передбачені наступні кроки для дорослих:

• у найкоротший строк визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони;

• не залишати дітей без нагляду з моменту отримання інформації про небезпеки та до її ліквідації;

• дітей молодшого віку і хворих потрібно евакуювати насамперед;

У зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку потрібно виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі.

Також потрібно ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування в небезпечній зоні дітей, виставити пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі.

У міжнародній практиці на такі випадки є 4 ключові правила для школярів:

• Не говори – щоби чути вчителя

• Не біжи – щоби не постраждати

• Не штовхайся – щоби не постраждали інші

• Не повертайся – щоби залишатися в безпеці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#замінування #евакуація #школи #правила
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...