• Головна
  • Інваліду I групи, ліквідатору аварії на ЧАЕС у Чернігові відмовили у гаражі. Як це пояснили
12:50, 27 січня 2022 р.

Інваліду I групи, ліквідатору аварії на ЧАЕС у Чернігові відмовили у гаражі. Як це пояснили

Інваліду I групи, ліквідатору аварії на ЧАЕС у Чернігові відмовили у гаражі. Як це пояснили

На сесії Чернігівської міської ради, яка проходить сьогодні, 27 січня, депутати виключили з порядку денного пункт одного із земельних питань, який стосувався можливості будівництва гаража на вулиці Савчука.

Інвалід має право на гараж

Депутатська комісія рекомендувала виключити цей пункт, проте сам претендент на гараж – Володимир Бабенко, завітав на сесію аби переконати депутатів розглянути питання і вирішити його позитивно.

– Я інвалід першої групи війни, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії. Я звернувся до міської ради, надав усі документи – зауважень не було, – пояснив він, а потім додав, що після першої відмови звертався до судів, які підтримали його позицію.

– Рішеннями судів моє право було підтверджено, скаргу міської ради залишили без задоволення, тому зараз немає причин не голосувати за мене. Я не ходжу, я сиджу у кріслі, і автомобіль для мене – це повітря, життя, – пояснив Володимир Бабенко.

Підтримка депутатів

Прохання Володимира Бабенка підтримала депутатка Марина Рейко (Європейська солідарність), яка наголосила, що сама є інвалідом 3-ї групи і розуміє наскільки важливою для чоловіка є можливість мати гараж поруч із будинком.

Депутат від ОПЗЖ Віталій Голець пояснив, що через зміни у законодавстві та ліквідацію Деснянської та Новозаводської районних рад у Чернігові, виникла «патова ситуація»:

– Фактично сьогодні положення, яке би регулювало видачу дозволів на розміщення тимчасових гаражів, не існує. Є варіант взяти земельну ділянку в оренду, проте зараз це можливо лише через електронний аукціон, а людині це буде важко.

Він попросив як виняток дати можливість Володимиру Бабенку мати цей гараж.

Аргументи проти

Сам Віталій Голець припустив також, що відмова була обґрунтована тим, що місто має побоювання: мовляв з таким дозволом згодом ділянку площею 19 квадратних метрів отримають спадкоємці Володимира Бабенка.

Підтвердив цю позицію і голова управління земельних ресурсів Василь Дмитренко, який підтвердив, що суд зобов’язав міську раду розглянути це питання. І воно було обговорено на комісії. Рекомендація комісії – відмовити.

– Ми не заперечуємо, щоб людина мала тимчасовий металевий гараж на час його забезпечення, як інваліда. Але якщо ми сьогодні надамо дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуальних гаражів, він отримає законне право будувати капітальну споруду і зареєструвати як нерухоме майно, – пояснив Василь Дмитренко.

А депутат Сергій Кирієнко (Рідний дім) взагалі засумнівався у наявності автомобіля у власності Володимира Бабенка і також наполіг: тимчасовий металевий гараж і право будувати капітальний гараж – це дві різні речі. І якщо на перший варіант місто не зазіхає, то другий є неприйнятним.

– Скільки ще таких гаражів по місту ми можемо розставити хаотично, якщо кожна людина захоче капітальний гараж біля будинку? Ваше право мати тимчасовий гараж при наявності авто ніхто не забирає. Тому прошу не спекулювати на питаннях інвалідності і поставити крапку, – додав Сергій Кирієнко.

На наявний гараж «заплющать очі»

Проблема ускладнюється тим, що наразі існує рішення щодо демонтажу наявного металевого гаража, оскільки він встановлений там без відповідних дозвільних документів. Це та сама юридична колізія, увагу на яку звертав Віталій Голець.

Але керівник комунального підприємства «Муніціпальна варта» Віталій Хрустицький пояснив, що його працівники досі не демонтували гараж Володимира Бабенка. І, виходячи з наявних обставин, пообіцяв не виконувати рішення про демонтаж.

Тож наразі металевий гараж біля крайнього будинку на вулиці Савчука, який розташований фактично на межі лісопаркової зони Кордівка, буде стояти, і Володимир Бабенко може як і раніше ним користуватися. Щоправда, за існуючих умов це доволі хитка позиція, адже в будь-який момент вона може бути переглянута.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гараж #Володимир Бабенко #демонтаж #Хрустицький #Рейко #Голець #Кирієнко #земельна ділянка
Оголошення
live comments feed...