• Головна
  • На тероборону в Чернігові виділили гроші. Небагато, але пообіцяли більше
09:40, 28 січня 2022 р.

На тероборону в Чернігові виділили гроші. Небагато, але пообіцяли більше

На тероборону в Чернігові виділили гроші. Небагато, але пообіцяли більше

Учора, 27 січня, депутати Чернігівської міської ради підтримали два проєкти рішення, які мають забезпечити фінансування напрямку територіальної оборони та національного спротиву.

Усього передбачено виділити з міського бюджету на ці потреби 3 мільйони гривень. Утім, міський голова Владислав Атрошенко, коментуючи документ, додав, що на тероборону і національний спротив буде виділено «стільки коштів, скільки потрібно».

Він анонсував, що у разі потреби місто зупинить всі міські програми, в тому числі соціальні, і спрямує кошти на цей напрямок.

– Ми за законом повинні сприяти. Сьогодні вже є письмові звернення… Першочергові задачі – організація збройових кімнат, перелік будівельних матеріалів… Я казав що штабні приміщення і місця для парковок – це не найголовніше, але будемо підтримувати, – додав міський голова.

Іншим рішенням депутати підтримали ініціативу депутатки Ірини Соломахи (Європейська солідарність). Вона запропонувала направити звернення від міської ради президенту України, до Кабінету міністрів та РНБО щодо фінансового забезпечення виконання закону «Про основи національного спротиву» та територіальної оборони України. 

Авторка проєкту звернення акцентувала увагу на тому, що громади Чернігівщини не мають змоги в повному обсязі профінансувати всі передбачені законом заходи, оскільки через коронавірус і закриття значної кількості підприємств, до місцевих бюджетів надходить менше коштів у вигляді податків та через здорожчання енергоресурсів. Особливо це критично для прикордонних громад Чернігівської області.

«Без фінансового, ресурсного забезпечення інститут територіальної оборони не зможе працювати. Місцеві бюджети не здатні покрити самостійно видатки на територіальну оборону та на підготовку національного спротиву», – йдеться у зверненні.

У зв’язку з цим, депутати звернулися з вимогою терміново розробити проект Закону про внесення змін до державного бюджету на 2022 рік.

А поки це питання будуть вирішувати, депутати вимагають також підтримати вже існуючий законопроект, який передбачає, що Кабінет міністрів за 10 днів має виділити з бюджету 300 мільйонів гривень для потреб організації територіальної оборони.

Так місцеві бюджети вже у І кварталі 2022 року могли би отримати кошти для створення системи національного спротиву. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тероборона #національний спротив #бюджет #фінансування
Оголошення
live comments feed...