• Главная
  • Найкраща фотографія про Чернігів. Журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало переможців
12:22, 28 января

Найкраща фотографія про Чернігів. Журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало переможців

Найкраща фотографія про Чернігів. Журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало переможців

Завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото в областях України. У Чернігівській області перше місце посіла світлина Троїцько-Іллінського монастиря у Чернігові. Автор фото – Олександр Арендар.

Про художність світлини свідчать схвальні відгуки журі. Наталія Шестакова фотографиня- мандрівниця та членкиня журі прокоментувала роботу так: 

– Дуже приваблива презентація пам’ятки у природному середовищі, що вдало демонструє особливості ландшафту. Ніжне вечірнє освітлення та осінні кольори створюють ліричний і щемливий настрій прощання та умиротворення, відображаючи духовний стан монахів, які коли створили та наповнювали життям монастир.

Усього за час проведення конкурсу учасники сфотографували 1453 пам’ятки Чернігівщини, що становить лише 20% від загальної кількості об’єктів у списку пам’яток області – 6961.

У 2021 році конкурсанти завантажили 1159 фотографій 586 пам’яток (з них 141 – вперше завантажена на конкурс).

Усього в 2021 році фото пам’яток Чернігівської області подали на конкурс 29 учасників, а з 2012 року у номінації взяли участь 317 авторів.

Довідка

Троїцько-Іллінський монастир – зведений у мальовничій околиці на Болдиних Горах заснований близько 1069 року Антонієм Печерським. 

У ХІV столітті монастир частково зруйнувався. Відбудували споруду  у 1649 році коштом чернігівського полковника Степана Пободайла. Через тридцять років у монастир перевели Новгород-Сіверську друкарню. 

З ініціативи архієпископа Лазаря Барановича, коштом чернігівського полковника Василя Дунін-Борковського та підтримки  гетьмана Івана Мазепи, збудували величний собор Святої Трійці, і відтоді монастир почав називатися Троїцько-Іллінським.

За радянської влади монастир, як церковний осередок, ліквідували. Нині на його території діють Чернігівське єпархіальне управління, школа регентів-псаломщиків та музей «Антонієві печери».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Вікі любить пам'ятки #конкурс #фото #Арендар
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...