• Головна
  • Житло для мігрантів. Скільки квартир виділять у Чернігові для вимушених переселенців з Донбасу
11:04, 29 січня 2022 р.

Житло для мігрантів. Скільки квартир виділять у Чернігові для вимушених переселенців з Донбасу

Житло для мігрантів. Скільки квартир виділять у Чернігові для вимушених переселенців з Донбасу

У Чернігові цього року продовжать реалізовувати міську програму придбання у комунальну власність житла для надання його в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

Програма розрахована на 2021–2024 роки і прийнята наприкінці минулого року, повідомили у пресслужбі Чернігівської міської ради.

На сесії Чернігівської міської ради 27 січня депутати внесли зміни до програми, оскільки змінилася вартість житла у Чернігові та кількість родин, які перебувають на обліку, як переселенці.

Наразі у Чернігові 35 таких родин (всього 75 людей). Планується закупити для них 35 квартир – 19 однокімнатних та 16 двокімнатних або трикімнатних. Квартири будуть купувати як на первинному, так і на вторинному ринку.

У грудні 2021 року вже реалізували перший етап виконання програми – у комунальну власність придбали 5 квартир (4 – трикімнатні, 1 – двокімнатна) для таких сімей. 

Як розповів начальник відділу квартирного обліку та приватизації житлового фонду Чернігівської міської ради Михайло Католик, цього тижня сім'ї вже заселяються у нове житло. 

– У нас був дуже короткий термін для здійснення закупівлі, оскільки лише наприкінці грудня ми отримали кошти. Варіантів для закупівлі загалом було більше двох десятків, але багато з них не відповідали вимогам.

Від двох квартир нам довелося відмовитися через те, що вони були у незадовільному технічному і санітарному стані. Ще у кількох випадках була відмова власника в останній момент (знайшов іншого покупця) та власник знаходився за межами країни і не зміг вчасно прибути чи передоручити своє право на продаж. Одна квартира мала судовий спір, – прокоментував він.

Розподіл п’яти придбаних квартир відбувся цього місяця у міській раді шляхом жеребкування серед претендентів. Після цього дві родини за їх бажанням помінялися між собою. Остаточний розподіл затвердив виконавчий комітет міської ради. Цим же рішенням виконкому затвердили новий перелік за пріоритетністю та градацію по балах.

На 2022 рік планується придбання у Чернігові 9 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Очікується, що фінансування цих заходів з державного бюджету відбудеться вже у березні.

Нагадаємо, житло для переселенців за цією програмою надається в тимчасове користування, без права на його приватизацію та будь-яке відчуження в майбутньому. Додаткова плата за користування таким житлом – відсутня, але однією з умов договору є вчасна сплата за надані комунальні послуги та спожиті енергоносії.

Квартири купують на умовах співфінансування. 70% коштів надаються з державного бюджету України і 30% – з бюджету територіальної громади міста.

Черговість претендентів на таке житло визначається за спеціальною методикою, яка затверджена постановою Кабінету міністрів України. Нею передбачена система балів. Найбільшу їх кількість і, відповідно, першочергове право на забезпечення тимчасовим житлом отримують сім’ї з неповнолітніми дітьми, особливо ті, які мають трьох і більше дітей; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #житло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...