• Головна
  • Дистанційна освіта у Чернігові може завершитися. За яких умов це станеться
09:20, 1 лютого 2022 р.

Дистанційна освіта у Чернігові може завершитися. За яких умов це станеться

Дистанційна освіта у Чернігові може завершитися. За яких умов це станеться

Сьогодні, 1 лютого, – останній день дистанційного навчання у всіх школах Чернігова. Вже завтра, 2 лютого, окремі навчальні заклади можуть відновити роботу в очному форматі.

Про це на нараді у Чернігівській міській раді заявив керівник управління освіти Василь Білогура. За його словами, напередодні відбулася зустріч з директорами шкіл, на якій обговорили це питання. Також в управлінні освіти вивчили ситуацію в інших обласних центрах.

Третина хворих у класі – дистанційка

Василь Білогура нагадав, що минулого тижня на фоні стрімкого зростання кількості хворих серед учнів та вчителів, було ухвалено рішення щодо переведення всього освітнього процесу у формат дистанційного навчання для учнів як молодшої (1-4 класи), так і середньої та старшої школи.

Це рішення розповсюджувалося до 1 лютого включно і «перебило» попереднє рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени комісії вирішили покласти відповідальність на керівництво кожної школи окремо, визначивши для директорів і педрад чіткі обмеження щодо обов’язкового переходу на дистанційний формат навчання:

• для окремих класів – у випадку відсутності через хворобу 30% і більше учнів класу;

• для всієї школи (5–11-ті класи) – у випадку якщо класів, для яких запроваджена дистанційна освіта – більше 50 % від загальної кількості класів у школі.

5–11 класи можуть лишити на дистанційні освіті

Тепер, з 2 лютого у Чернігові планують повернутися саме до такої формули, давши школам можливість навчати дітей у звичайному форматі, якщо показники відсутності (захворюваності) – в межах цих цифр.

– Вирішили керуватися рішенням комісії.В залежності від ситуації в кожному конкретному закладі. Це стосується в першу чергу початкової школи. Середня і старша школи – якщо є можливість вчителів – також, – зазначив Василь Білогура.

Міський голова Владислав Атрошенко погодився з таким підходом щодо учнів 1-4 класів, але застеріг від того, аби повертати до шкіл старших дітей.

– У нас 279 співробітників шкіл хворіє. Ми не спускаємося з цієї кривої, а тільки підіймаємося. Дивіться, щоб це було виважено і щоб за три дні школи знову не закрили, – попередив мер Чернігова. – Хай би менші вчилися, а старших вже не смикати, щоб вони ще тиждень-два посиділи би вдома.

Остаточне рішення з цього питання у школах мають ухвалити протягом сьогодні, 1 лютого, і повідомити батькам через шкільні чи класні групи у месенджерах та соцмережах.

Як працюють дитсадки у Чернігові

Також Василь Білогура розповів, що дитячі садочки в Чернігові працюють у звичайному режимі, а на самоізоляцію йдуть тільки окремі групи, де виявлені випадки коронавірусу. На сьогодні, за його словами, у дитсадках міста 14 таких груп.

Утім, керівник управління освіти не виключив, що ситуація може ускладнитися, адже нині спостерігаються високі темпи захворбваності серед співробітників дитсадків.

– Можливе призупинення роботи всього закладу в окремих випадках, – попередив чиновник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дистанційне навчання #освіта #Білогура
Оголошення
live comments feed...