• Головна
  • Ще одне коло для водіїв хочуть зробити у Чернігові. Де саме і навіщо
17:22, 1 лютого 2022 р.

Ще одне коло для водіїв хочуть зробити у Чернігові. Де саме і навіщо

Ще одне коло для водіїв хочуть зробити у Чернігові. Де саме і навіщо

На початку грудня 2021 року на перехресті вулиці Героїв Чорнобиля, Козацької та проспекту Миру в Чернігові змінили систему проїзду. Утім, поява нової розмітки та світлофора, які мали полегшити перетин перехрестя автомобілями, додали водіям нові незручності. Тепер у міській раді шукають шляхи вирішення проблеми.

Як були зміни минулого року

До грудня 2021 року дорога з вулиць Героїв Чорнобиля та Козацької в кожен бік мала 2 смуги руху – прямо та направо. Повернути ж ліворуч було вкрай складно.

Після змін на цих вулицях виділених напрямів руху стало 3: прямо, ліворуч та праворуч. Відповідно, встановили і нові трисекційні світлофори з розведенням напрямів на різні фази.

Які незручності з’явилися

У соцмережах водії відразу почали висувати претензії. Головна з них – величезні затори, які почали утворюватися на цьому перехресті.

Після двох місяців скарг на проблему звернули увагу. На сесії міської ради, яка відбулася минулого тижня, питання підняв депутат Сергій Кирієнко («Рідний дім»).

– Зі сторони вулиці Героїв Чорнобиля зміни вдалі, а зміни по проспекту Миру створюють великі затори. Раніше прямо можна було їхати і з центральної смуги, і з крайньої правої, а тепер права смуга дає можливість лише рухатися праворуч, – передав слова невдоволених водіїв депутат. І наголосив, що особливо критичним затори стають для тролейбусів з огляду на необхідність дотримуватися графіків руху громадського транспорту.

Він запропонував переробити все так, аби з правої смуги при русі проспектом Миру можна було їхати прямо, а не лише повертати праворуч.

Як вирішити проблему

На сесії міський голова Чернігова Владислав Атрошенко погодився із зауваженнями та пообіцяв розглянути це питання. Утім, єдиним варіантом його вирішення назвав облаштування тут руху по колу.

– Єдиний спосіб – зняти перекриття підземного переходу, засипати і зробити рух по колу. Питання тільки фінансування, – сказав мер. І додав, що коли комп’ютерне моделювання запропонує інший більш раціональний варіант хронометражу світлофорів – його застосують.

Сам Сергій Кирієнко також запропонував зробити рух вулицями Героїв Чорнобиля та Київською реверсним, як це практикується в деяких містах.

Суть у тому, щоб одна з трьох смуг на цих вулицях зранку працювала в одному напрямку, а в другій половині дня – в іншому, орієнтуючись на завантаження громадського транспорту.

Варіант з колом уже аналізують

За кілька днів на нараді у мерії начальник управління ЖКГ Ярослав Куц відповів, що питання зміни руху буде винесено на розгляд комісії з питань безпеки дорожнього руху. Але, на його думку, патрульна поліція навряд чи його погодить. І також погодився, що розвантаження перехрестя можливе виключно через організацію руху по колу.

– Іншого варіанту немає, – заявив він.

Наразі у розробці комп’ютерна модель кругового руху перехрестям, повідомив Ярослав Куц. Фактичну інформацію для моделювання руху транспорту отримують за допомогою зйомки квадрокоптером у годину пік. Мова йде про кількість автомобілів, що перетинає перехрестя у найбільш завантажені періоди. У моделі враховується також збільшення транспорту на дорогах міста на 30 %, що очікується в найближчі роки.

На основі отриманих даних буде вирішуватися доцільність подальших робіт у майбутньому.

Міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що рух по колу, хоч і передбачає зупинки для пропуску авто зліва, але час на зупинку і відновлення руху у загальному значно зменшується.

– Комп’ютерне моделювання показує, що час, необхідний для проїзду кола значно зменшується. Коли немає години пік і фактично немає червоного світла – заїхав на коло і поїхав далі, – сказав він.

У пікові години все одно буде скупчення машин. Але у інший час, коли на перехресті не буде червоного світла, ніхто нікому не заважатиме, тож це – найефективніша розв’язка в даному випадку

Кола в Чернігові у пріоритеті

Протягом кілько останніх років у Чернігові облаштували майже десяток кіл. Перші два – на П’яти кутах.

Далі – на перехрестях вулиць Бєлова/1-го травня, Доценка/Космонавтів, Бєлова/Кільцева, Кільцева/1-го травня, Малиновського/Шевченка, Льотна/Єськова та біля КСК при будівництві дороги до мікрорайону Шерстянка.

Нині також планується організувати рух по колу біля ТРЦ Голлівуд – на перехрестях вулиці 77-ї гвардійської дивізії з вулицею 1-го Травня та вулицею Київська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рух по колу #Куц #проспект Миру #Козацька #Героїв Чорнобиля
Оголошення
live comments feed...