• Головна
  • Нові дерева на вулицях Чернігова. Де вони з’являться цієї весни
11:41, 8 лютого 2022 р.

Нові дерева на вулицях Чернігова. Де вони з’являться цієї весни

Нові дерева на вулицях Чернігова. Де вони з’являться цієї весни

Керівник комунального підприємства «Зеленбуд» Віталій Морськой розповів про плани щодо сезонного озеленення міста. За його словами, навесні 2022 року на вулицях Чернігова висадять 350 дерев.

Нові саджанці

Віталій Морськой нагадав, що у минулому році кілька сотень дерев з’явилося на вулицях Шевченка, Гетьмана Полуботка, Мстиславській та у скверах на П’яти кутах і біля Молодіжного театру. Тепер від них підуть в сторони.

– Плануємо висадити та підсадити 350 дерев. Це вулиця Шевченка до перехрестя з вулицею Рокоссовського; вулиці Хлібопекарська та Князя Чорного, де вже завершені чи цієї весни завершать тротуари; навколо скверу ім. Хмельницького та оновити старі дерева у самому сквері, – вказав основні місця роботи Віталій Морськой.

За його словами, на Хлібопекарській має з’явитися близько 100 дерев, на Князя Чорного – 50, у сквері Хмельницького та поруч з ним – 50.

Решта дорослих саджанців призначені для озеленення району перехрестя вулиць Доценка та Космонавтів, де нещодавно відремонтували дорогу та тротуар та точкового підсаджування на проспекті Миру (від Красної площі до вулиці Чорновола) та на проспекті перемоги (від «Деснянської правди» до П’яти кутів)

– На проспекті Перемоги переважно старі липи а деякі взагалі спиляні. Щоб вигляд був гарний, потрібно їх поступово оновлювати, – пояснив керівник КП «Зеленбуд».

Також приблизно 20 дерев планують підсадити на вулиці Рокоссовського.

Владислав Атрошенко зауважив, що усі ці дерева будуть тих самих параметрів, як і восени 2021-го. Саджанці – віком 5-7 років. Стовбур в обхваті – від 18 до 23 см.

Посадять у дворах та біля пляжу

За межами програми, яка передбачає висадку 350 нових дерев, у Чернігові також реалізують інший проєкт на трохи меншу кількість зелених насаджень.

Справа в тому, що ЖЕКи сформували запит на 290 дерев, які потрібно висадити на прибудинковій території у різних районах міста. І цей запит планують задовільнити.

Закуповувати саджанці для цього спеціально не будуть – їх пересадять з вулиці Берегової, де кілька років тому висаджували молоді деревця під час однієї з чиновницьких толок.

– Вони вже вистояли, зарекомендували себе, показали, що будуть рости… Вони фактично безкоштовні, оскільки висаджували їх дуже малими. Тому збитків бюджет не отримає, – прокоментував пропозицію міський голова Владислав Атрошенко і додав:

– Активістам поясніть, що ці насадження не знищуються, а передані на прибудинкову територію. За винятком «мертвих».

Віталій Морськой уточнив, що не будуть пересаджені 23 дерева з обох боків, які зламані або пошкоджені.

Що стосується Берегової – дороги, що веде на пляж «Золотий берег», то без зелені вона не залишиться. На місці пересаджених у двори дерев «Зеленбуд» навесні планує висадити 150 саджанців з інтервалом 5–7 метрів.

А безпосередньо на алеї, яка веде до пляжу з’явиться близько 25 верб, оскільки це територія, яка може бути затоплена під час розливу.

Керівник КП «Зеленбуд» отримав доручення прискорити підготовчий процес аби не втратити час під час проведення тендерів. Адже навесні час, який є сприятливим для висадки саджанців, значно коротший, ніж восени, а висадити потрібно приблизно таку саму кількість дерев, як і минулої осені. Тож зволікати не можна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#озеленення #Віталій Морськой #Зеленбуд #саджанці #висадка дерев
Оголошення
live comments feed...