• Головна
  • Вартість проїзду в Чернігові можуть підняти вже наступного тижня
13:00, 15 лютого 2022 р.

Вартість проїзду в Чернігові можуть підняти вже наступного тижня

Вартість проїзду в Чернігові можуть підняти вже наступного тижня

Ціна на проїзд у громадському транспорті Чернігова може змінитися вже у лютому. Це не виключив заступник міського голови Віктор Геращенко, який натякнув на такий сценарій під час наради у мерії сьогодні, 15 лютого.

Чому має зрости ціна

На початку 2022 року стрімко зросла ціна на газ-метан, який більшість маршруток використовували як паливо. Вартість зросла з 25 до 50 грн. Через це перевізники скоротили кількість машин на маршрутах.

Тоді ж, на початку січня, заступник міського голови Віктор Геращенко анонсував, можливий перегляд тарифів на проїзд у автотранспорті.

– Ще наприкінці 2021 року була заява перевізників щодо перегляду тарифів у 2022 році. Ми будемо вивчати стан речей в інших містах України, – сказав він.

Владислав Атрошенко погодився з тим, що це проблема не суто чернігівська, тож потрібно орієнтуватися на інші міста.

– Будемо дивитися. Ми не будемо першими, але… Їздити за старим тарифом при зростанні вартості палива удвічі – складно, – додав міський голова.

Тиждень тому вирішили почекати

На нараді минулого тижня, пан Геращенко та міський голова повернулися до обговорення цієї проблеми.

– За такої вартості енергоносіїв можна хіба що подякувати перевізника, що автобуси ще досі… Відповідно, варто переглянути тарифи, – почав Віктор Геращенко, однак його миттєво перервав міський голова.

– Я вже казав про принцип, яким ми користуємося у цьому питанні. Покажете мені 10 обласних центрів, які вже підняли тариф на проїзд – 11-м може бути наше. У першій десятці ми не будемо, – заявив Владислав Атрошенко.

Він пояснив це загальним розвитком економіки у інших містах та рівнем зарплат. Мовляв, збільшення місячного бюджету на проїзд на 120-130 гривень для жителів Києва, Одеси чи Харкова, де зарплати на 2000 гривень вищі, ніж у Чернігові, не стане критичним. А от для менш заможних чернігівців – ще й як.

Процес пішов

Сьогодні, 15 лютого, заступник міського голови повідомив, що вже наступного тижня Чернігів якраз і може опинитися 11-м в Україні у питанні перегляду цін на проїзд у громадському транспорті.

– Якщо будемо 11-ті, а ще краще – 15-ті – тоді й будемо думати разом,зазначив Владислав Атрошенко.

Станом на 15 лютого свіжі зміни (протягом останнього місяця) у вартості проїзду вже відбулися у кількох містах. У багатьох стартувала процедура ухвалення нових тарифів.

Зокрема, у Черкасах вартість проїзду у маршрутках виконавчий комітет дозволив підняти із 7 до 9 гривень за квиток (перевізники наполягали на 10 грн), а у тролейбусах – із 5 грн до 7 грн за поїздку.

Також підвищили тарифи у Херсоні. Раніше поїздка у тролейбусі коштувала 5 грн, а тепер – 6. У маршрутках замість 6 гривень тепер потрібно платити 8.

У Житомирі раніше діяло по два тарифи, залежно від того, банківською карткою чи готівкою розраховувався пасажир. У тролейбусах – 5 та 6 грн, а у маршрутках – 7 та 8 грн відповідно. Тепер усіх пасажирів зрівняли і підняли вартість квитків. У тролейбусах тариф зріс до 8 гривень за поїздку, а у маршрутках – до 10 грн.

Підняли вартість і у Чернівцях, але лише для маршруток (було 7 стало 9 грн). Тролейбуси лишилися за старою ціною – від 4 (оплата через валідатор) до 5 (готівка) грн за квиток.

А у Кропивницькому вартість поїздки у маршрутках із 7 до 10 гривень підняли ще наприкінці грудня 2021 року.

Також про наміри найближчим часом переглянути тарифи на проїзд офіційно оголосили у Полтаві (нині – 6 грн у тролейбусах та 8 грн у маршрутках) та в Ужгороді (зараз – 8 грн у маршрутках). 

Нагадаємо, у Чернігові востаннє вартість проїзду в чернігівських маршрутках переглядали восени 2021 року. Так з 1 жовтня 2021 року ціна квитка зросла на 33 % – з 6 до 8 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#транспорт #проїзд #вартість #тариф #Віктор Геращенко
Оголошення
live comments feed...