• Головна
  • Актор із Чернігова отримав стипендію від Президента. Скільки саме?
10:43, 18 лютого 2022 р.

Актор із Чернігова отримав стипендію від Президента. Скільки саме?

Актор із Чернігова отримав стипендію від Президента. Скільки саме?

Починаючи з 2018 року Міністерство культури України щороку подає пропозиції щодо кандидатур на призначення стипендій Президента України для молодих митців.

Цього року Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т .Г. Шевченка висунув кандидатуру артиста драми вищої категорії Сергія Лефора на призначення такої стипендії.

У чернігівському драмтеатрі Сергій Лефор працює з вересня 2017 року і вже зіграв цілу низку різнопланових ролей у різножанрових виставах, серед яких Стражник («Комедія помилок» В. Шекспіра), Гончаренко і АТОшник («Балада про Крути» А. Покришеня), Скапен («Скапен» за п'єсою Мольєра «Витівки Скапена»), Той, що в скелі сидить («Лісова пісня» Лесі Українки), Помічник режисера («Наше містечко» Т. Вайлдера), Едік («Танго» С. Мрожека), Пилип («Наймичка» І. Карпенка-Карого), Шумицький, друг графа («Приборкання норовливого» за п'єсою Я. Стельмаха), Віконт де Вальмон («Небезпечні зв'язки» за романом Шодерло де Лакло).

У творчому складі шевченківців Сергій Лефор брав участь і став лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалів.

Творчі досягнення актора стали підставою для призначення у 2020 році обласної стипендії творчій молоді, а також нагородження почесними грамотами від департаменту культури, Чернігівської облдержадміністрації.

Тепер, згідно з указом Президента України Сергію Лефору призначено стипендію у сфері театрального мистецтва.

Довідка

Указ про запровадження таких стпендій від Президента України підписав у січні 2018 року Петро Порошенко. Відповідно до Положення, щороку вона призначається 250 митцям, які мають значні творчі досягнення (письменники, музиканти, співаки, актори, художники, танцюристи, режисери тощо) віком від 18 до 35 років.

Виплата стипендій провадиться щомісяця протягом одного року. Сума кожної виплати дорівнює розміру одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на сьогодні це 2481 гривня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стипендія #театр #актор #Сергій Лефор
Оголошення
live comments feed...