• Головна
  • Надзвичайний стан в Україні: які діятимуть обмеження
13:58, 23 лютого 2022 р.

Надзвичайний стан в Україні: які діятимуть обмеження

Надзвичайний стан в Україні: які діятимуть обмеження

Після введення надзвичайного стану в Україні діятиме низка обмежень. Їх застосовуватимуть на місцевому рівні. Про це повідомив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляє РБК-Україна.

Про обмеження

Як заявив секретар РНБО Олексій Данилов, в Україні можуть ввести ряд обмежень. Зокрема, посилена охорона громадського порядку, обмеження руху, огляд транспорту та перевірка документів.

При цьому Данилов уточнив, що обмеження будуть вводитися на місцевому рівні, залежно від ситуації з безпекою.

«Залежно від території, від того, наскільки вважатимуть за доцільне проведення тих чи інших речей, описаних відповідно до нашого законодавства. Обласні комісії, в які будуть входити представники всіх органів державної та місцевої влади, будуть приймати ті чи інші рішення щодо обмежень», – заявив секретар РНБО.

Про комендантську годину

Також Олексій Данилов, назвав умову для запровадження комендантської години в Україні.

«Комендантська година вводитиметься в залежності від ситуації. Забезпечувати безпеку у разі необхідності – це наше завдання», – зазначив секретар РНБО.

Що таке комендантська година

Закон про надзвичайний стан передбачає особливий режим в'їзду та виїзду, а також обмеження свободи пересування.

Комендатури на місцях можуть вводити комендантську годину із забороною перебувати на вулицях без спеціальних перепусток у встановлені години доби. Зазвичай, це нічний час.

Контролюють виконання цих розпоряджень жителями певного населеного пункту військовий комендант та спеціальні комендантські патрулі (військовослужбовці чи співробітники поліції), озброєні вогнепальною зброєю.

Якщо людина під час комендантської години перебуває на вулиці без дозволу або ґрунтовних причин, то комендантський патруль має право її затримати для перевірки документів та щоб встановити причину порушення комендантської години.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України просить Верховну Раду запровадити надзвичайний стан, крім Донецької та Луганської областей. Надзвичайний стан планується ввести на 30 днів, але режим можуть продовжити до 60 днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#надзвичайний стан #комендантська година #Олексій Данилов #РНБО
Оголошення
live comments feed...