• Головна
  • Якщо ви евакуюєтесь із зони бойових дій: що треба знати
10:11, 24 лютого 2022 р.

Якщо ви евакуюєтесь із зони бойових дій: що треба знати

Якщо ви вирішили покинути небезпечну територію, то тут все залежатиме від того, яким саме чином ви зібралися це робити. Теоретично, спеціальні служби мають організовувати евакуацію але на практиці зробити це можна далеко не завжди. Тож, тут в нагоді може стати, як власний, так і громадський транспорт.

Ми зібрали загальні рекомендації, які нам надав чернігівський військовий експерт Михайло Жирохов. В 2014-му році він із родиною сам опинився в епіцентрі бойових дій на Донбасі. Тож поділився досвідом і з власного життя.

При цьому, варто розуміти, що наявність власного авто на початку подорожі не гарантує, що вам не доведеться його залишити, тож не треба набирати з собою безліч речей, особливо великих.

- Як правило евакуюються на машині. У мене була дружина і двоє дітей і сумки які можна взяти в руки – все. Тобто ні про які речі величезні мова не йде. Те що можна нести і те що можна покласти в машину, а за потреби вигрузити. Люди евакуювалися по різному. Хтось замовляв машину коли можна було ще. А ми їхали з чотирма сумками.У нас був білий прапор і напис «Діти» для того щоб одразу бачили і наші військові і бойовики, що це цивільні, - розповів Михайло Жирохов.

Однак, варто зазначити, що власне авто є не у кожного. В принципі, можна заздалегідь домовитися із родичами або друзями. Але вразі чого, варто користуватися тим транспортом який є. Наприклад, у 2014 році люди виїздили із зони бойових дій на Донбасі по різному. Хтось винаймав таксі (варто розуміти, що вартість за їхні послуги в екстреній ситуації м’яко кажучи, зростала), хтось їхав громадськими автобусами, а хтось залізницею. Ну і варто розуміти, що про безперебійність усіх регулярних перевезень мова не йде. Наприклад, залізниця доволі часто виходить із ладу через пошкодження полотна.

– Я евакуювався у мене іншого вибору не було – їхати на Маріуполь, а звідти йшов потяг. Але наступного дня квитки вже не продавали. Тому те що є тим і користуйся. Ну і не у всіх є машина. До того ж ще ожин важливий момент, який був особливо актуальним для літа 2014-го. Якщо машина була дорога її могли просто віджати. І в таких випадках не дивляться ні на надпис «Діти» ні на білий прапор. Багато хто на час бойових дій ховав дорогі машини, а сам їздив на «Запорожцях» або на «Жигулях».Коли вже нормалізувалася трошки ситуація, приблизно восени 14-го року вони викотили всі свої машини зі сховків, бо їх вже не віджимали,- розповів Михайло Жирохов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тривожна валіза #війна #евакуація #цивільний захист
Оголошення
live comments feed...