• Головна
  • Зруйнований тубдиспансер у Чернігові: чи очікувати на спалах інфекційної хвороби
14:00, 5 травня 2022 р.

Зруйнований тубдиспансер у Чернігові: чи очікувати на спалах інфекційної хвороби

Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб або ж туберкульозний диспансер стоїть на околиці Чернігова, на виїзді в напрямку гомельської траси. Цю частину міста російські війська з перших днів обстрілювали з важкої артилерії, йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Лікарка-анестезіолог Світлана Єфименко лишалася з пацієнтами з дня вторгнення. Тоді в медзакладі перебувало близько 50 хворих на туберкульоз. Згадує, евакуювалися звідси 1 березня. Того ж дня були перші прямі влучання по стаціонару.

Евакуювали медперсонал та підопічних тубдиспансеру до Чернігівської райлікарні. 2 березня під обстріли потрапила і вона. Там пацієнти пробули близько двох тижнів.

Зруйнований тубдиспансер у Чернігові: чи очікувати на спалах інфекційної хвороби, фото-1

Російські снаряди поцілили в усі чотири корпуси тубдиспансеру. В стаціонар нарахували щонайменше 10 прильотів. Відновленню він не підлягає.

За словами виконуючого обов‘язки керівника закладу Дениса Мацка, відремонтувати теоретично можна лише один – зелений корпус стаціонару, який законсервували рік тому. Цього тижня його мають обстежити разом із будівельниками. Якщо він виявиться аварійним, на території диспансеру можуть збудувати тимчасовий модульний корпус.

Зруйнований тубдиспансер у Чернігові: чи очікувати на спалах інфекційної хвороби, фото-2

Нині ж стаціонар розміщується у будівлі інфекційного відділення дитячої обласної лікарні. Тут перебувають 32 пацієнти, 70% з них госпіталізували по завершенню активних бойових дій.

Минулого тижня тут відкрили роботу поліклінічного відділення для тих, хто лікується вдома. Таких амбулаторних хворих в області 600. Деякі з них вимушено перервали лікування, бо не мали змоги отримати медикаменти під час бойових дій. Зараз постачання препаратів пацієнтам відновили.

За словами Дениса Мацка, епідпоріг захворюваності на туберкульоз в Чернігівській області і до війни був перевищеним, а через стрес та виснаженість, люди стали ще більш вразливими до хвороби. Схожа ситуація склалася після Другої Світової Війни.

Як зазначив керівник тубдиспансеру, врятувати область від спалаху туберкульозу може те, що частина населення тимчасово виїхала.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тубдиспансер #туберкульоз #Денис #Мацко #Світлана Єфименко #інфекційна хвороба
Оголошення
live comments feed...