• Головна
  • Приміські села Чернігова не залишаться без питної води
12:45, 6 травня 2022 р.

Приміські села Чернігова не залишаться без питної води

Через численні пошкодження водопровідних мереж та водонапірної башти на території селищ Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне, станом на 05.05.22, централізоване водопостачання всіх споживачів, як фізичних, так і юридичних осіб зазначених населених пунктів – відсутнє.

Враховуючи те, що водонапірна башта потребує довготривалого ремонту і є ненадійним джерелом водопостачання, відновлення її роботи вважається недоцільним. Про це повідомляє КП «Чернігівводоканал».

Для розв'язання проблеми, технічною радою підприємства запропоновано підключення зазначених населених пунктів до мережі централізованого водопостачання міста Чернігова.

Для виконання зазначених робіт потрібно розробити та реалізувати проєкт з прокладання близько 2000 м трубопроводу діаметром 200 мм.

Таке підключення:

  • підвищить надійність системи водозабезпечення споживачів, що мешкають у селищах;
  • надасть можливість збільшити обсяг води, якого було недостатньо у години максимального розбору;
  • суттєво покращить якість питної води, оскільки, навіть у мирний час, через природні особливості свердловини «Зарічна», в селища подавалася вода технічної якості. І при цьому, не дивлячись на всі складнощі з постачанням води та віддаленість населених пунктів, тариф КП Чернігівводоканал для споживачів, що мешкають у селищах, був на 20% нижчим, ніж у місті Чернігові.

Для реалізації проєкту, який забезпечує постачання питної води до Київської ТГ та селища Зарічне, потрібні кошти, яких через військовий стан та бойові дії на території міста Чернігова та Київської ТГ не має ані в «Чернігівводоканала», ані у громади селищ.

Задля відновлення водопостачання селищ Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне, «Чернігівводоканал» зверталося до міжнародних благодійних організацій з проханням про надання фінансової допомоги, що дасть можливість розв'язати гуманітарну кризу з водозабезпеченням населення.

Наразі можна констатувати, що перемовини з міжнародними донорами проєкту з водозабезпечення мали успіх.

На підприємстві зазначають, що роботи по прокладанню водогону розпочнуться вже найближчим часом.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #водопостачання #Киїнка #Трисвятська Слобода #Зарічне
Оголошення
live comments feed...