• Головна
  • Волонтери почали розбирати завали Молодіжного центру
22:11, 10 травня 2022 р.

Волонтери почали розбирати завали Молодіжного центру

Колишній кінотеатр імені Щорса є архітектурною пам′яткою місцевого значення, яка є одним із символів і візитівок Чернігова. Будівля кінотеатру, побудована у 1939 році, була значно пошкоджена у II світову війну, але тим не менш встояла, і в 1947 році була відбудована. Останнім часом у довоєнний період у цьому приміщенні розміщувався Чернігівський обласний молодіжний центр. І коли 27 лютого до будівлі потрапив ворожий снаряд, який завдав великих руйнувань, це стало великим потрясінням для всіх чернігівців.

Розвалини Молодіжного театру

10 травня об 11:00 група добровольців почали розбір завалів після руйнування будівлі. Напередодні на Інстаграм-сторінці представниці Чернігівського осередку програми Будуємо Україну, які також долучилися до заходу, закликали всіх охочих прийти і допомогти. Наша редакція поспілкувалась із заступником директора Чернігівського молодіжного центру Олегом Котеленець.

Група добровольців, Марія Науменко

Група добровольців, Марія Науменко

«Сьогодні ми командою зібралися, щоб починати розбирати завали в деяких приміщеннях після того, що сталося 27 лютого. Почнемо з підсобних приміщень, адже там багато речей, які могли уціліти. Я вважаю, що у перспективі приміщення пам′ятки архітектури буде повністю відновлено. Але зараз нашою головною задачею є хоча б розібрати ті завали, які є. Про відновлення ми поки не говоримо.»

Олег Котеленець зазначив, що процес розбору завалів командою волонтерів буде тривалим, а сьогодні був тільки його початок і перший етап.

Добровольці розбирають завали, Марія Науменко

Добровольці розбирають завали, Марія Науменко

«Наразі нам надали у тимчасове користування приміщення, де зараз може збиратися наша команда та проводити невеличкі заходи. Це приміщення значно менше за приміщення кінотеатру, але близько 20 людей там може збиратися. Зараз ми його облаштовуємо, тобто шукаємо тут, що можна ще врятувати і відносимо туди. Із заходів у нас можуть бути зустрічі, тренінги або семінари, оскільки команда Чернігівського молодіжного центру доєдналася во великого проекту СпівДія і було утворено «СпівДія хаб Чернігів», де об′єднуються волонтери, люди можуть отримувати гуманітарну, психологічну або юридичну допомогу.»

Точно в назначений час на порозі зібралася команда добровольців здебільшого школярів та студентів, у складі якої були і хлопці, і дівчата. Розпочалась жвава робота, під акомпанемент патріотичних пісень. Одна з учасниць процесу розбору завалів з команди молодіжного центру на ім′я Яна так прокоментувала цю ініціативу.

Добровольці розбирають завали, Марія Науменко

Добровольці розбирають завали, Марія Науменко

«Молодіжний центр для мене є дуже важливим, тому що саме тут розпочалась моя волонтерська діяльність. До війни я сюди ходила на різні воркшопи та майстеркласи. І коли дізналася, що сюди прилетіла бомба, то була дуже засмучена, бо це дійсно дуже круте місце. І коли сьогодні вранці дізналася, що будуть розбирати завали, то одразу зібралася і не роздумуючи прийшла. Бо хто, як не ми це зробимо? Сьогодні ми плануємо розібрати завали, аби скоріш відновлювалася робота.»

Результат роботи

Знадобилося всього декілька годин і умілі руки, аби розібрати від завалів підсобні приміщення. І це дійсно надихає. Бо сила українців у тому, що кожен знає, що має робити. І ми з кожним днем наближаємося до перемоги!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Волонтерство #молодіжний центр #завали #кінотеатр імені Щорса
Оголошення
live comments feed...