• Головна
  • Волонтери продовжують надавати гуманітарну допомогу жителям Чернігова
15:40, 11 травня 2022 р.

Волонтери продовжують надавати гуманітарну допомогу жителям Чернігова

Інколи буває так, що гуманітарної допомоги від держави недостатньо. А дехто і взагалі не може її отримати. Маються на увазі люди, які проживають в Чернігові, але не зареєстровані тут. Тоді на допомогу приходять волонтерські організації, однією з яких є Центр християнської гуманітарної допомоги в Чернігові, що знаходиться навпроти Центрального міського парку . Його керівник, Ілля Висоцький, у спілкуванні з нашою редакцією розповів, хто може отримати допомогу, і що потрібно для цього зробити.

Центр християнської гуманітарної допомоги

«Ми люди віруючі з дитинства. І коли прийшла війна, у перші для була потреба в евакуації населення, і ми цим займались. Коли стало трошки спокійніше, ми помітили, що люди також потребують гуманітарної допомоги. Ми орендували зручне приміщення в центрі, аби видавати всім, хто того потребує, продукти, ліки, дитяче харчування та одяг. І вже місяць, дякуючи Богу, ми допомагаємо населенню. До нас приходять люди, які втратили будинки, переселенці, пенсіонери. Наразі робимо адресні доставки для малорухомих громадян, інвалідів і тих, хто не може до нас дістатися. Загалом, ми допомагаємо абсолютно всім групам населення, не робимо ніяких виключень, але все ж в пріоритеті батьки з маленькими дітками та люди похилого віку.»

Керівник центру Ілля Висоцький

Пан Ілля також повідомив, що до центру наразі надійшла велика кількість дитячого харчування, підгузок та різноманітних товарів для дітей. У черзі ми помітили маму з маленькою дівчинкою, яку люди люб′язно пропустили вперед. Сьогодні дитина отримала пакунок, на якому був намальований малюнок руками хлопчика з Німеччини.

Дівчинка отримала гуманітарну допомогу, Марія Науменко

Дівчинка отримала гуманітарну допомогу, Марія Науменко

«Спочатку ми роздавали допомогу хаотично, але потім вирішили трошки структурувати і ввели талони, аби можна було підрахувати, скільки людей до нас приходило щодня. Як тільки ми почали працювати, жива черга щодня була близько 500 людей, і 500 пакунків ми розвозили адресно. Так продовжувалося більше двох тижнів. А потім з кожним днем кількість людей зменшувалась. Коли ми мали одяг, то роздавали його особливо тим, у кого згоріли будинки. Ми заводили їх, і вони вибирали все, що їм потрібно.»

Отримали нову партію товарів для дітей

Також буквально через декілька хвилин до центру підійшла жінка в самих капцях. У неї згорів будинок. І звісно її також пропустили без черги, а вийшла вона вже з двома пакунками, один продуктовий, а один з речами, та щирою усмішкою на обличчі. Бо саме заради таких усмішок і працюють волонтери.

Гуманітарна допомога, Марія Науменко

Гуманітарна допомога, Марія Науменко

«Процедура отримання гуманітарної допомоги зазвичай така: людина приходить з талоном і запитує, чи є в наявності ті чи інші ліки або дитячі товари, і отримають все це додатково до звичайного продуктового набору. Зазвичай допомога надходить із Польщі та Німеччини, але до нас її відправляють вже із Західних областей. У Чернівцях, Львові та Рівному центри приймають гуманітарну допомогу з Європи, фасують і відправляють до різних областей України.»

Окрім цього пан Ілля дав відповідь на питання «Чи можна отримати допомогу для чотирилапих друзів?», яке так цікавило всіх власників домашніх тваринок.

«Був період , коли корму для тварин в місті зовсім не було. Люди до нас зверталися, але ми не мали чого дати. Трошки згодом, ми навіть його не замовляли, але нам привезли партію їжі для собак та котів. І ми розпочали роздавати його. Взагалі, ми працюємо за принципом – видаєм все, що є. Люди приходять, ми їм пропонуємо, і якщо потрібно, то мають змогу взяти.»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Волонтери #гуманітарна допомога #продуктові набори
Оголошення
live comments feed...